Хакер із Харкова підозрюється у зламі тисяч комп’ютерів з-понад 100 країн світу. ФОТО

07.10.2019 09:56   -
Автор:
Працівники Слобожанського управління кіберполіції встановили причетність до такої діяльності 29-річного мешканця Харкова. Чоловік з 2018 року займався зламом віддалених серверів для подальшого продажу отриманої незаконним шляхом інформації.
Для залучення клієнтів, він розміщував на спеціалізованих сайтах та форумах оголошення щодо продажу доступів до віддалених серверів. Для оплати таких послуг використовувалися російські електронні платіжні системи.
Працівники кіберполіції провели декілька обшуків за адресами, де проживав хакер. За результатами було вилучено комп’ютерну техніку, гроші та зовнішні носії інформації. Під час попереднього огляду техніки кіберполіція виявила активні сесії та перелік зламаних серверів з обліковими даними доступу до них.
За даним фактом триває досудове розслідування, кваліфіковане за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України. Зловмиснику загрожує до 6 років ув’язнення.
Для того, аби вберегти свої дані від стороннього втручання, кіберполіція радить:
• встановлювати актуальні оновлення операційної системи;
• використовувати антивірусні програми та постійно оновлювати їх;
• використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення;
• не використовувати стандартні паролі. Використовувати лише надійні паролі (під час їх створення варто використовувати букви, числа та символи)