Голову ХОДА і прокурора Харківської області підозрюють у зловживанні владою

03.12.2019 13:06   -
Автор:
Інформацію про звернення до Державного бюро розслідування Суспільному підтвердив сам Норчак.
Заявити до ДБР він вирішив після того, як кілька тижнів тому у кабінеті директора департаменту Сергія Жукова вилучили частину документів. За словами Норчака, це відбувалося в порушення закону, за відсутності відповідної ухвали.
“Збирають якусь інформацію про діяльність департаменту за часів минулої влади. Фотографували, незаконно проникли, якісь папки забрали. Щось винесли, і на підставі цього хочуть сфабрикувати справу”, — сказав Норчак.
У департаменті склали акт про зникнення частини документів і повідомили про це поліцію.
Група осіб, серед яких був працівник обласної прокуратури, приходили до Департаменту капітального будівництва 20 листопада, сказала Суспільному адвокатка Норчака Євгенія Дзюбіна. За її словами, заяву Норчака про вчинення кримінального правопорушення у ДБР зареєстрували 2 грудня.
“Просимо, щоб внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом незаконних дій – перевищення влади або службових повноважень. Є підстави вважати, що це відбувалося за їх (Фільчакова і Кучера – ред.) дорученнями і вказівками. Жодних постанов слідчого судді – ані на проведення обшуку, ані на виїмку, ані на тимчасовий доступ до будь-яких документів, не було”, — сказала Суспільному адвокатка Норчака Євгенія Дзюбіна.
З питанням, на якій підставі у Департаменті капітального будівництва проводилися слідчі дії, Суспільне звернулося до прокуратури Харківської області. Речник облпрокуратури Дмитро Чубенко надіслав письмову відповідь: “На даний час прокуратурою Харківської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо розтрат державних коштів посадовими особами одного з департаментів ХОДА. Ознайомлення з необхідними для слідства документами відбувається у спосіб передбачений чинним кримінально процесуальним законодавством”.
Він також додав, що обшуків у приміщеннях, де працює або мешкає Норчак, прокуратура не проводила.
Сьогодні заяву заступника директора Департаменту капітального будівництва ХОДА Володимира Норчака прокоментували у Департаменті масових комунікацій ХОДА.
Зокрема було зазначено, що “жодного тиску з боку керівництва ХОДА на конкретних співробітників не існує. Обласна державна адміністрація взаємодіє зі слідством та надає всю необхідну інформацію. Реакція на слідчі дії конкретних посадових осіб викликає подив та сумніви щодо їх готовності сприяти встановленню істини”.