Global Teacher Prize Ukraine 2019: найкращим учителем України стала Наталя Кідалова

07.10.2019 09:15   -
Автор:
Урочиста церемонія головної освітньої події року пройшла у Всесвітній день вчителя в Національній опері України. Червона доріжка, вечірні сукні та фраки, фотокамери, виступи зірок, тисячі глядачів та пряма трансляція на сайті 1+1 — цьогоріч свято для українських вчителів проходило в космічній тематиці та під незмінним гаслом «ВчителіВажливі».
Найкращим вчителем України за народним голосуванням на сайті 1+1 став Олег Слушний, який набрав 27% голосів. Він отримав приз глядацьких симпатій Global Teacher Prize Ukraine 2019 та освітню подорож.
Також оголосили 10 номінацій, лідери яких отримали цінні нагороди.
Заповітну статуетку та головну премію Global Teacher Prize Ukraine 2019 отримала Наталя Кідалова.
Найкращий учитель України 2019 року — Наталя Кідалова — працює в спеціалізованій школі №23 (Мелітополь). Її педагогічний стаж — 23 роки. Ще 15 років тому впроваджувала в школі новаторські методики навчання і наважувалася креативно викладати українську літературу. На її уроках замість того, щоб зазубрювати поезії Шевченка, учні могли читати реп.
Наталя координує роботу дебатного клубу на волонтерських засадах та привчає учнів до проєктної діяльності. Завдяки її активності школа виграла обладнання для smart-класу: 30 планшетів, інтерактивну дошку, 15 комп’ютерів та 10 ноутбуків. Бере активну участь у міжнародних програмах та проєктах. Випускниця програми обміну США «Доступність та справедливість в освіті та суспільстві США»; тренерка і координаторка Південного хабу програми підтримки освітніх реформ «Демократична школа», спікерка багатьох вебінарів.
Своє натхнення пані Наталя бере від природи, а енергію відновлює за допомогою йоги.
Переможниця отримає 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та один рік безкоштовного навчання від «Освіторії».
Нагадаємо, цьогоріч у ТОП-10 премії увійшла учителька української мови і літератури Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 73 Людмила Таболіна, яка навчає своїх учнів бути толерантними не тільки на словах. Пані Людмила разом з учнями активно реалізують проєктну діяльність — співпраця не обмежується Асоціацією шкільних Євроклубів їхнього району, а виходить далеко за кордони України. Із 2018 року вони входять до Топ-10 Євроклубів України, які отримують консультаційну та фінансову підтримку Представництва Європейського Союзу в Україні на реалізацію проєктів, спрямованих на популяризацію європейських цінностей.
Цьогоріч премія відбувається втретє і вперше перемогла жінка. Хоча щороку серед номінантів більше жінок — 90 %, а чоловіків лише 10 %, що відповідає пропорції жінок/чоловіків, які працюють в Україні вчителями.
У 2017 році найкращим учителем став Паул Пшенічка — учитель фізики з Чернівців, а торік — Олександр Жук, учитель інформатики із Запоріжжя.