Газовики Харкова нагадують споживачам, що з січня вони отримуватимуть окрему квитанцію за доставку газу

15.01.2020 14:20   -
Автор:
У 2020 році рішенням НКРЕКП вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією. Таким чином, споживачі газу зможуть побачити, кому та за які послуги вони сплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку.
Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Газовий рік – це період з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується наступним чином: Цей індивідуальний об’єм використаного газу ділиться на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу. Чинний тариф на розподіл (доставку) для АТ “Харківміськгаз” з 1 січня 2020 року складає 0,36 грн. (з ПДВ).
Наприклад: Щомісячна плата за доставку природного газу для споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі, тобто з газовою плитою, без лічильника газу складатиме 1,18 грн на одну особу. Розрахунок споживачів з лічильниками газу, в залежності від споживання газу, наприклад споживач використав 80 кубометрів газу на рік, ділимо на 12 місяців та помножуємо на діючий тариф 0,36, отримуємо 2,39 грн на місяць з ПДВ.
Споживач може сплатити за доставку одним платежем — наперед, за кілька місяців. Таким чином, він зменшить свої витрати на комісію банку при проведенні платежів. Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку АТ «Харківміськгаз».