Екологічні збитки Харківщини від повномасштабної агресії РФ становлять понад 370 мільярдів гривень

21.07.2023 09:10   -
Екологічні збитки Харківщини від повномасштабної агресії РФ

Станом на сьогодні, за попередніми підрахунками, збитки для екології Харківської області від військової агресії РФ складають понад 370 мільярдів гривень. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на ХОВА.

Попередні підрахунки проводили на деокупованій території області та тих районах, де дозволяє безпекова ситуація.

«Великий обсяг території області з причин мінування, ведення бойових дій або тимчасової окупації ми не можемо обстежити. Тому остаточна цифра буде більшою, ніж 370 мільярдів гривень. На даний час Харківщина залишається найбільш замінованим регіоном України», – розповів заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Зокрема, внаслідок активних бойових дій на Харківщині знищено або пошкоджено понад 170 тисяч гектарів лісів та більш як 570 тисяч гектарів сільгоспугідь.

Крім того, окупанти знищили гідроспоруди на Оскільському водосховищі, що спричинило найбільшу екологічну катастрофу Харківської області. Виток майже 5 метрів води спричинив втрати природно-заповідного фонду, міграцію та вимирання тварин, птахів і риби.

Також руйнувань зазнала інфраструктура Краснопавлівського та Печенізького водосховищ, завдяки яким забезпечується водопостачання Харкову. На щастя, ці руйнування не вплинули на якість води, забезпечення водою обласного центру та населених пунктів регіону.

ОСТАННІ НОВИНИ