Для мешканців Харківщини стала доступна реєстрація нерухомості у “Дії”

19.05.2023 15:05   -
Для мешканців Харківщини стала доступна реєстрація нерухомості у "Дії"

Державна реєстрація прав підтверджує, хто є законним власником нерухомого майна. Раніше така послуга в Дії була доступна лише для Харкова та Чугуївського району Харківщини. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.

Внесення відомостей в електронний реєстр максимально убезпечить ваші дані. Інформація ніколи не загубиться і не буде знищена, на відміну від паперових архівів. Зараз більшість відомостей про нерухомість зберігається саме там. Після початку повномасштабної війни багато таких архівів бюро технічної інвентаризації (БТІ) знищили або розікрали окупанти, – зазначили в Мінцифрі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

Окрім того, масштабування послуги на інші області важливе для реалізації програми єВідновлення. Щоб подати заяву про отримання допомоги, житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав. Завдяки масштабуванню послуги на порталі Дія жителі Харківщини зможуть зареєструвати майно онлайн, без відвідування держустанов.

Зареєструвати нерухомість на порталі Дія можна за кілька кліків:

  • увійти на портал Дія (якщо ще не зареєстровані, то пройти відповідну реєстрацію);
  • обрати «Послуги» → «Земля, будівництво, нерухомість» → «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» → «Подати заяву»;
  • внести потрібну інформацію та скани документів;
  • підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у бюро технічної інвентаризації (БТІ), а потім внесе дані в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Дізнатися результат заявник зможе, переглянувши статус у кабінеті на порталі Дія. Окрім цього, про результат буде повідомлено листом на електронну пошту заявника.

ОСТАННІ НОВИНИ