Депутати Європарламенту створили петицію, щодо участі росіян та білорусів в Олімпіаді-2024. Триває збір підписів

08.09.2023 10:10   -
Петиція Європарламенту щодо участі росіян та білорусів в Олімпіаді-2024
Фото: AP News

Відповідну петицію ініціювали депутати Європейської народної партії з Чехії, які звернулися до колег з проханням підтримки та поширення документу в країнах ЄС. Про це повідомляє спортивна редакція «Інфосіті».

Нагадаємо, що саме Чехія стала першою країною ЄС, яка заборонила всім російським спортсменам брати участь у змаганнях на території країни.

Тепер же чеські депутати в Європарламенті закликають Міжнародний Олімпійський комітет здійснити рішучі дії щодо участі атлетів з Росії і Білорусі у Олімпійських Іграх, що відбудуться наступного року в столиці Франції.

«Дозвіл російським та білоруським атлетам брати участь у Олімпіаді без жодних передумов може слугувати лише як інструмент для поширення кремлівської пропаганди війни. Їх участь, як така, підриватиме Олімпійські цінності, фундаментальні принципи Олімпіади, як вони викладені в Олімпійській хартії, та перешкоджатиме досягненням інших атлетів. Ми не можемо прийняти участь російських та білоруських атлетів та відзначення їхніх спортивних досягнень, в той час як їх уряди несуть відповідальність за вбивство понад 300 українських атлетів та тренерів, а також за численні воєнні злочини, включаючи депортацію тисяч українських дітей у росію», – написали автори петиції, які називають себе небайдужими громадянами та захисниками спортивної етики.

Також у документі зазначається, що в ОІ-2024 можлива участь лише окремих спортсменів з паспортами рф чи білорусі під нейтральним прапором лише за умови їх підписання статутної заяви про однозначне несхвалення військової агресії проти України.

Петиція була опублікована цього тижня на відомій громадській міжнародній платформі Change.org. Наразі її підписали близька 500 людей. Збір підписів триває. Ознайомитись з повним текстом документу та залишити свій підпис під відповідною петицією можна за цим посиланням: https://tinyurl.com/52e72m4j

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Раніше ми також повідомляли, що провести Олімпійські ігри-2024 без росіян та білорусів закликала Парламентська асамблея Ради Європи.

Також нагадаємо, що міністр молоді та спорту України, голова Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт розповів, чи готова Україна виступити на літніх Олімпійських іграх в Парижі, якщо до них будуть допущені російські та білоруські атлети.

ОСТАННІ НОВИНИ