Через обстріли окупантів у Харківській області зруйновано 22 школи

18.10.2022 13:00   -
Новини Харківщини: 22 школи зруйновано від обстрілів окупантів

Із 1667 закладів освіти, які працювали в Харківській області до початку бойових дій, на сьогодні зруйновано або пошкоджено 530. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на директора Департаменту освіти і науки ХОВА Олексія Литвинова.

Всього в області (разом із м. Харків) вщент зруйновано 34 об’єкти освіти, пошкоджено – 496.

Найбільше постраждали школи – із 715 закладів зруйновано 22, пошкоджено 218. Крім цього пошкоджено 182 дитсадки з 728, зруйновано 4.

Постраждали від обстрілів 23 заклади вищої освіти з 24.

Читайте також: Компенсація за зруйноване житло. Що обіцяють в українському Уряді?

Сьогодні в освітніх установах уже частково проводять відновлювальні роботи. Проте масштабну відбудову можна буде розпочинати, коли будуть відповідні безпекові умови.

“Плани відновлення є. Є певні орієнтири, розроблена і впроваджується державна програма. Але це стикається з фактором безпеки, тому що жодні відновлювальні роботи не можна розпочинати, коли йдуть постійні обстріли, – прокоментував директор Департаменту. – Звичайно, ті заклади, які зруйновані вщент, мають бути відбудовані з нуля”.

Також освітні заклади наразі самостійно залучають гуманітарну допомогу для відновлення склопакетів, власних котелень та найпростіших ремонтів своїх приміщень. Для того, щоб коли Україна досягне перемоги у війні і буде відновлено освітній процес, діти могли відразу повернутися до шкіл.

Раніше ми повідомляли про те, що рашисти зруйнували Харківський ремонтно-механічний завод.