CБУ остаточно підтвердила особу бійця ЗСУ, розстріляного після слів «Слава Україні!»

13.03.2023 11:14   -
Бійцем, розстріляним після слів «Слава Україні!», виявився Олександр Мацієвський

Українським військовим, якого розстріляли після слів «Слава Україні!», був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович, повідомляють Харьковские известия з посиланням на СБУ.

Остаточно підтвердити дані Героя вдалося після комплексу слідчих дій. Також СБУ отримала висновок судової портретної експертизи, якою підтверджено, що військовий на відео – саме Олександр Мацієвський.

«Це справжній Герой, який, навіть дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світу, що таке український характер і незламність. Зараз ми працюємо над ідентифікацією окупантів, які вчинили цей кривавий злочин. Ми зробимо все, аби ці нелюди понесли заслужене покарання», – зазначив Голова СБУ Василь Малюк.


Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецькій області. Як вдалося встановити СБУ, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.

Президент України Володимир Зеленський 12 березня присвоїв Олександру Мацієвському звання Героя України.

Нагадаємо, 6 березня було оприлюднено відео, де росіяни розстріляли українського полоненого за слова «Слава Україні». За попередніми даними Генштаба, загиблим військовослужбовецем міг бути Тимофій Шадура з 30 окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького ЗСУ.

ОСТАННІ НОВИНИ: