3 липня — Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів

03.07.2019 09:45   -
Автор:
Щороку людство використовує 5 трильйонів поліетиленових пакетів. І щороку в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари, в тому числі — пакетів. Через це гинуть птахи, черепахи, кити та риба. А також мікропластик потрапляє в організм людей — через морепродукти, які ми споживаємо.
Що може зробити кожен
▪️ Відмовитися від одноразових поліетиленові пакетів.
▪️ Або ж принаймні використовувати наявні пакети багато разів.
▪️ Замінити одноразові пластикові пляшки на власні багаторазові.
▪️ Обирати напої у скляних або металевих пляшках.
▪️ Ходити за продуктами з власними торбинками та посудом для салатів, сиру чи м’яса. Це, до речі, корисно для здоров’я, адже пластикова тара може містити токсичні хімікати.
▪️ Сортувати сміття.
▪️ Брати участь в акціях із прибирання довкілля — міського простору або парків.
▪️ Ділитися з друзями та знайомими інформацією про шкоду пластику.
Також є чудова ініціатива — “Липень без пластику”. Це хороша нагода не обмежуватися лише одним днем. До цієї вже долучилися мільйони людей у всьому світі.
Як уже борються з пластиком
▪️Використання пластикових пакетів заборонене в Грузії, Кенії, Чилі, Південній Кореї, Новій Зеландії, частково — у Молдові.
▪️У Славському на Львівщині нещодавно заборонили використовувати пластикові пакети.
▪️У Євросоюзі до 2021 мають зникнути пластикові соломинки для напоїв, посуд і палички для надувних кульок. До 2025 року в ЄС мають переробляти 90% пластикових пляшок.
Наразі в Україні немає законодавчого регулювання щодо пластику та сміття загалом. Але важливо розуміти, що боротьба із забрудненням планети — справа кожного. І відповідальність кожного. Магазини вже пропонують альтернативу пакетам, кав’ярні дають знижки тим, хто приходить із власними чашками, а заклади замінюють пластикові трубочки паперовими або металевими. А ініціативи із сортування сміття стають все популярнішими в Україні.
Наприклад, додаток Сортуй, який допоможе визначити тип сміття, як його підготувати до переробки, а також знайти найближчу станцію сортування: https://goo.gl/xPnqhB. Україна БЕЗ сміття допоможе знайти безліч інформації про сортування та правила прийому сміття, адреси пунтків прийому