В Україні планують розширити програму реімбурсації лікарських препаратів

11.12.2022 17:00   -
Новини України: програму реімбурсації лікарських препаратів планують розширити

Програма реімбурсації під час війни стала ще важливішою, ніж раніше. Повідомляють Харьковские известия з посиланням на Голову Комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

Повідомляється, що 23 листопада 2022 року за програмою відпускались 401 лікарський засіб у 9,5 тис. аптеках, ще у 3,1 тис. аптечних закладах – інсулін. Станом на сьогодні до програми входять 435 медичні препарати, які можна забрати у 9 тис. аптеках, інсулін – у 3,2 тис. аптечних закладах.

У перші місяці війни кількість погашених рецептів значно впала, але зараз повернулася майже до довоєнних показників. У березні виписали рецепти на 1,2 млн ліків за програмою «Доступні ліки», у березні – 830 тис., у травні – 1,1 млн, у жовтні – 1 млн.

Від початку року НСЗУ відшкодувала аптечних закладам 2 млрд грн за програмою реімбурсації. З них 1,6 млрд грн. отримали приватні заклади, що свідчить про взаємовигідну співпрацю держави та бізнесу. 

З листопада програма була розширена ще на два напрямки: «Хронічне обструктивне захворювання легень» та «Хвороба Паркінсона».  

Крім цього зазначається, що за словами голови НСЗУ Наталії Гусак, на наступний рік планується подальше розширення програми: додасться роздача тест-смужок  інсулінозалежним, імуносупресивні препарати, знеболюючі ліки для паліативних хворих. Відповідні кошти закладені до держбюджету.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли про те, що у Харківській області відкриють Центр допомоги населенню деокупованих громад.