Подорожчання яєць в Україні: думка експерта

17.07.2022 11:18   -
Чи чекати на українців подорожчання яєць - думка експерта

У червні в Україні почали дорожчати яйця. У наступні місяці ціни лише зростатимуть через збільшення вартості енергоносіїв, а відповідно, собівартості виробництва і доставки. Повiдомляють “Харьковские известия” з посиланням на УКАБ.

Світлана Литвин, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу, зазначила, що для українського ринку яєць є характерна яскраво виражена сезонність, коли навесні ціни на яйця знижуються, а десь з середини літа починають поступово зростати. Це відбувається через значну частку виробництва яєць в господарствах населення, де яйценосткість птиці залежить від погодних умов, а точніше температурних режимів. При промисловому виробництві такої чіткої залежності немає.

Однак цього року процес зростання цін спостерігається трішки раніше через значне зростання вартості енергоносіїв, пального, а відповідно, і собівартості виробництва і доставки, розповіла Литвин.

На жаль, в наступні місяці ціна на яйця продовжить зростати з максимальним ціновим піком на новорічні свята, – спрогнозувала аналітик.

За даними Держстату, за червень 2022 року найбільше подорожчали овочі (на 20-40%), гречка (17,3%), яйця (17,1%), цукор (11,8%).

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Ігор Терехов розповів про життя Харкова (відео).