У парку Горького проходять Дні китайської культури. ФОТО

23.08.2019 17:10   -
Автор:
До Харкова на День міста приїхали творчі колективи з міста-побратима Цзінань. Для городян і гостей міста виступив театр «Опера Люй», якому вже більше 60 років. Його артисти досконало грають на китайських інструментах, виконуючи класичну музику різних народів по всьому світу — в Іспанії, Німеччині, Італії, Туреччини, Болгарії тощо.
Дні китайської культури відкрили перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов і радник Посольства Китайської Народної Республіки в Україні Дін Цзянвей.
Ігор Терехов зазначив, що історія побратимських відносин з Цзінанем — довга, успішна і продовжує розвиватися. Він подякував представникам Китаю за візит на честь свят.
Дін Цзянвей привітав харків'ян із Днем міста і Днем Незалежності України.
«Китай і Україна — багатонаціональні держави, які поважають і передають із покоління в покоління традиції багатокультурності. Останнім часом китайсько-українські відносини продовжують розвиватися. Зміцнюється політична взаємодовіра, процвітає економічне співробітництво, а регіональне — переживає бурхливий підйом. Ми стали свідками того, що співпраця на локальному рівні між містами Харків і Цзинань досягла нового рівня, ставши успішним прикладом відносин між містами України і Китаю. Упевнений, що спільна діяльність у політичній, економічній та гуманітарній сферах з кожним роком розвиватиметься все активніше», — сказав Дін Цзянвей.
Він запросив усіх на фотовиставку, присвячену 70-річчю створення Китайської Народної Республіки, яку організували Посольство КНР в Україні та Харківська міська рада. Відкриття відбудеться 24 серпня (початок — об 11:00) у Північному корпусі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (пл. Свободи, 6, колонна зала).
Після церемонія відкриття Днів китайської культури Ігор Терехов і Дін Цзянвей посадили в парку Горького дерево на знак дружби між містами-побратимами.
Ігор Терехов повідомив, що в планах міст — розвивати не тільки гуманітарне, а й економічне співробітництво.
«Економіка Китаю прогресує. Є масовий запит наших бізнесменів налагодити співпрацю з цією країною. І в процесі переговорів із представниками Посольства Китайської Народної Республіки ми про такі контакті домовилися», — зазначив перший віце-мер.
Нагадаємо, що сьогодні ввечері у парку Горького пройде великий концерт.