У Харкові відзначили День незалежності Польщі. ФОТО

11.11.2019 09:31   -
Автор:
У заході взяли участь заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, представники місцевих органів влади, духовенства, харків'яни.
Януш Яблонський подякував присутнім за урочистий прийом у новій залі філармонії. У своєму виступі він нагадав про маршала Юзефа Пілсудського, який навчався у Харківському імператорському університеті, а 11 листопада 1918 року став головою держави і сформував перший демократичний уряд.
«Відродження Польщі відбулося завдяки боротьбі, наповненій самопожертвою і героїзмом не тільки на полях битв, але і в результаті відстоювання духовної і матеріальної національної ідентичності польськими родинами. Сьогодні ми вшановуємо всіх, завдяки кому Польща повернула незалежність», – зазначив Януш Яблонський.
У свою чергу Світлана Горбунова-Рубан привітала з Днем незалежності весь польський народ. Віце-мер зазначила, що між Харковом і Генконсульством Польщі встановилися тісні зв'язки, розвиваються побратимські відносини Харкова з Варшавою, Познанню і Ченстоховою. Крім того, в Харкові проживає велика польська діаспора, яка працює в місті і прикладає всі сили до його розвитку.
«Завдяки тому, що наші народи такі дружні, нам вдається реалізовувати багато проєктів. Я бажаю польському народові мирного неба над головою, злагоди в наших територіальних громадах. Впевнена, що попереду нас чекає багато корисних і потрібних спільних справ», – зазначила Світлана Горбунова-Рубан.
На концерті виступили провідні солісти Варшавської опери: Олександра Свідзінська, Беата Вардак, Міхал Романовський, Лешек Свідзінський, Рамона Рей, Олександра Орловська.
Довідка. День незалежності Польщі – національне свято Польщі, яке відзначається щорічно 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Росії, Німецької та Австро-Угорської імперій у 1918 році. Свято співпадає з днем завершення Першої світової війни.
У вересні 1939 року, на початку Другої світової війни, Польська республіка була розділена між нацистською Німеччиною (початок окупації – 1 вересня) та СРСР (початок окупації – 17 вересня). Після війни День незалежності офіційно не відзначався до 1989 року, коли в Польщі відбулися перші демократичні вибори.