У Харкові відкрили меморіальні дошки Юрію Гуровому та Володимиру Реусову

22.08.2019 15:50   -
Автор:
Їх встановили на будівлі Харківського національного університету будівництва і архітектури (вул. Сумська, 40). У заході взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, ректор Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова Володимир Бабаєв, представники будівельної сфери, громадськості, родичі почесних громадян.
Ігор Терехов зазначив, що Юрій Гуровий і Володимир Реусов – легендарні будівельники.
«Під керівництвом Юрія Андрійовича було побудовано дуже багато житла, він ініціював будівництво сполучних магістралей між районами, брав активну участь у будівництві метрополітену. Володимир Олексійович – людина з великої літери, він доклав чимало зусиль для розвитку регіону. Я був знайомий з ними особисто, і ці люди зіграли важливу роль у моєму житті. Навчили мене, початківця – будівельника, мудрості, вмінню працювати і ухвалювати рішення. Вони – приклад для наслідування», – сказав Ігор Терехов.
Під керівництвом Юрія Гурового була побудована магістраль до Салтівського житлового масиву від вул. Весніна, забудовані пр. Гагаріна, Салтівське шосе, споруджені великі лікарняні комплекси в 602-му мікрорайоні. При ньому в Харкові щорічно будували близько 17 тис. кв. м житла, людей переселяли з бараків у нові квартири, будувалися дитячі садки і гуртожитки.
Дружина Юрія Гурового Галина розповіла, що в родині він був м'якою людиною, а на роботі – вимогливим, при цьому дуже любив рідне місто. «Говорив: «Я щасливий, що я тут народився і виріс. Я дуже люблю це місто. Воно принесло стільки щастя». Його вдома ніколи не було. Постійно на будівництві, щось робить, бігає у справах. Його точно Бог поцілував. Ми стільки років прожили разом, але ніколи не чула від нього жодного грубого слова. Хоча в роботі був дуже вимогливим. Людина з великої літери, благородний», – розповіла Галина Гурова.
Володимир Реусов в 1968-1985 роках був завідувачем будівельним відділом обкому партії, а з 1991 року – професором кафедри архітектурних конструкцій Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури. Брав участь у проектуванні ККЗ «Україна», басейну «Піонер» (нині – ДЮСШОР з водних видів спорту Яни Клочкової) та інших об'єктів.
Володимир Бабаєв розповів, що Володимир Реусов завжди захищав колег. «Для будівельників Володимир Олексійович був ангелом- хранителем. У той час, коли можна було, втративши партквиток, позбутися посади і роботи, він нікому не дозволяв чіпати будівельників Харкова і області. Незважаючи на те, що він був усього лише завідувачем відділу обкому партії, але користувався величезним авторитетом не тільки у харківських та українських керівників усіх рівнів, а й СРСР. Виходив із обгрунтованими пропозиціями. Люди знали, що якщо він обіцяє, то обов'язково виконає», – зазначив Володимир Бабаєв.
Меморіальні дошки Юрію Гуровому та Володимиру Реусову створив харківський скульптор Олександр Рідний.