У Харкові пройшли другі математичні бої «Kharkiv Masters». ФОТО

06.12.2019 18:21   -
Автор:
У змаганнях, які пройшли в санаторії «Курорт Бермінводи», взяли участь 120 школярів 7-11-х класів з Харкова, Києва, Львова, Запоріжжя, Краматорська. Серед них — 8 переможців і 15 призерів Всеукраїнської математичної олімпіади. Команди на турнірі були змішаними, до їх складу увійшли школярі з різних міст. Змагання проводилися у трьох лігах — молодшій, середній та старшій.
Як повідомила директор Харківського фізико-математичного ліцею №27 Юлія Єременко, цього року географія турніру трохи розширилася.
«Ми зібрали обдарованих дітей з усієї України. Турнір носить не стільки змагальний характер, скільки навчальний. У дітей з'являється смак до справжньої науки. Так вони і самі — майбутнє нашої вітчизняної науки. Здорово, що це відбувається у Харкові, що учасники з інших куточків нашої країни приїжджають сюди. Їм є чому повчитися у нас, а нам — у них. Дуже хочеться, щоб турнір тривав і в майбутньому», — зазначила Юлія Єременко.
Голова журі «Kharkiv Masters», вчитель математики ліцею №27 Сергій Ліфиць розповів, що востаннє подібні змагання проходили в Харкові близько 15 років тому.
«Аналогів цьому турніру в Україні немає. Тут найвищий рівень завдань, який можливий у нас в країні. Але діти дуже задоволені. Цього року найдовший бій тривав 7 годин 20 хвилин, що є рекордом. Просто потрібно розуміти, що це особливі діти, вони отримують від цього задоволення, їх ніхто не змушує сюди їхати. Їм подобається, що вони в такому оточенні, серед однолітків, які думають, як вони самі. Їх не так вже й багато в Україні, і вони із задоволенням приїжджають до нас», — зазначив Сергій Ліфиць.
Після вручення командних та індивідуальних дипломів школярі поділилися своїми враженнями від математичних боїв.
«Вдруге беру участь у турнірі. Дуже атмосферний формат, коли не сам, а в команді шукаєш рішення дуже складних задач. У мене багато знайомих із Харкова, які серйозно займаються математикою, і це чудовий час для спілкування. На жаль, це мій останній турнір в якості учасника. Але якщо в майбутньому мене запросять у журі, то я не відмовлюся», — розповів одинадцятикласник зі Львова Ярослав Романов.