У Харкові працюють над створенням «Бренда української молоді». ФОТО

23.10.2019 17:28   -
Автор:
У ньому взяли участь представник Бюро з прав людини Нюрнберга (Німеччина) Максиміліан Дайнляйн, харківські студенти, в тому числі з інших країн (Нігерія, Бангладеш і Коморські острови), молоді люди, які поїхали вчитися або працювати за кордон, а також представники молодіжних рад Харкова, Дніпра, Одеси та Ам'єна (Франція).
Як повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Аліна Філімонова, мета проєкту — об'єднати молодих людей з України, які виїхали за кордон, а також розвивати і підтримувати позитивний імідж української молоді. Сьогодні близько 2 мільйонів молодих українців отримують вищу освіту, працюють і живуть в країнах Європи. Чіткого механізму, спрямованого на їхній розвиток за кордоном, не існує. Тому, кажуть організатори проєкту, і назріла необхідність створити «Бренд української молоді».
«Ми хочемо створити для молоді платформу для спілкування, щоб вони могли незалежно від місця проживання привносити свої ідеї в розвиток українського суспільства. Ми співпрацюємо зі студентами, які навчаються в Польщі, Угорщині, Словаччині, і наша мета — зробити цей проєкт не точковим, а поширити його в різних країнах, де проживають молоді люди з України, побудувавши таким чином між ними «містки», — зазначила Аліна Філімонова.
В рамках зустрічі Максиміліан Дайнляйн провів для учасників проєкту воркшоп з прав людини. «Сьогодні я побачив, що у молодих людей багато класних ідей, і важливо чути кожну думку. А для молоді, яка проживає за кордоном, дуже важливо створювати такі простори, де вони зможуть ділитися як ідеями, так і своїми проблемами», — зазначив представник з Нюрнберга.
Крістіан Нваруезе з Нігерії, який вчиться в Харкові, говорить, що взяв участь у воркшопі з власної ініціативи, оскільки тема прав людини дуже актуальна для іноземних студентів.
«Ми щодня стикаємося з проблематикою прав людини, і сьогодні я почув відповіді на питання, які мене цікавили. Також зазначу, що, проживаючи в іншій країні, важливо вміти зберегти баланс — не забувати традиції своєї країни і паралельно вивчати культуру країни, в якій ти живеш», — зазначив Крістіан Нваруезе.
Як повідомили організатори проєкту, «Бренд української молоді» можна буде підтримувати шляхом популяризації української культури (вечори українського кіно, дні української культури, фестивалі української кухні тощо); реалізації різних проєктів (конкурс короткометражних фільмів/відео української кіноіндустрії, фільмів/відео про Україну, її культуру, туристичні місця тощо); залучення іноземної молоді в українські проєкти; інформування про розвиток України, про демократичні процеси, що відбуваються, та ін.
За словами Аліни Філімонової, в ході сьогоднішньої роботи учасники розроблять «дорожню карту» проєкту, тобто заходи, які допоможуть їм у подальшому поширити ці ідеї серед українських студентів, що навчаються в інших країнах. Завтра, 24 жовтня, у Харківській міській раді відбудеться презентація «Бренда української молоді».
Зазначимо, захід пройшов в рамках Міжнародного форуму «Місцева демократія: побудова довіри. Молодіжний вимір», який проходить у Харкові з 22 по 25 жовтня. Форум приурочений до Європейського тижня місцевої демократії — щорічного проєкту, який ініціюється Конгресом місцевих і регіональних влад під егідою Ради Європи.