Харків продовжить розвивати співпрацю з Ізраїлем. ФОТО

17.12.2019 16:05   -
Автор:
В ході зустрічі сторони обговорили напрямки подальшої співпраці.
Перший віце-мер зазначив, що сьогодні пріоритетним напрямком роботи міської влади є побудова системи безпечного і «розумного» міста, а також розвиток транспортної інфраструктури, зокрема, оновлення автобусного і трамвайного парків. Окремим стратегічним напрямом роботи міста є модернізація комунальних підприємств «Харківські теплові мережі» та «Харківводоканал».
«Ми в цьому напрямку працюємо зі Світовим банком, але можемо розглянути і інші інвестиції для цієї сфери. Також сьогодні місто працює над створенням Ситуаційного центру, і в цьому питанні ми в тому числі переймаємо досвід Ізраїлю. Наші фахівці вже ознайомилися і високо оцінили низку ізраїльських технологій, починаючи від системи безпеки на дорогах, відеоспостереження та підтримки порядку на вулицях міста, а також запобігання терористичних загроз. Будь-який інвестор, який приходить в місто, а також його жителі повинні бути захищені», – підкреслив перший віце-мер.
Своєю чергою посол запропонував залучити ізраїльських фахівців для облаштування парковок в Харкові. «У нас є система парковки в мобільному телефоні. Вона дуже зручна, можна відстежувати, коли і де припаркувалася людина і що вона заплатила за парковку. Можливо, це допоможе вирішити проблему з заторами і розвантажити трафік на дорогах», – зазначив Джоел Ліон.
Ігор Терехов пообіцяв, що місто розгляне цікаві ізраїльські технології в цьому питанні.
Також сторони обговорили культурну складову співпраці, зокрема, участь харківських та ізраїльських артистів в різних фестивалях і культурних заходах, що проводяться в Ізраїлі і Харкові. Перший віце-мер також підкреслив, що міська влада вже зараз веде активну співпрацю і надає підтримку ізраїльським представництвам. Так, в травні в місті пройде спільна архітектурна виставка «Харків – Тель-Авів», присвячена епосі конструктивізму.
Крім того, Ігор Терехов зазначив, що в Харкові працює Консульство Держави Ізраїль, і запропонував у зв'язку з цим призначити Почесного консула Ізраїлю в Харкові. Посол пообіцяв розглянути це питання.
На завершення зустрічі Джоел Ліон запросив представників міської влади Харкова взяти участь у Конференції мерів, яка пройде в Ізраїлі в червні.