Архітекторів та дизайнерів запрошують адаптувати Харків для людей з інвалідністю

30.10.2019 09:45   -
Автор:
Про це 29 жовтня на засіданні Комітету забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста повідомила віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова.
За її словами, два роки тому в місті пройшов конкурс студентських робіт, присвячений адаптації установ культури, у якому взяли участь три архітектурних виші Харкова. Тепер географію конкурсу та номінації вирішили розширити.
«Виникло розуміння, що цей конкурс може бути щорічним. Конкурс спрямований на впровадження в Україні середовища, продуктів і послуг, створених за принципом інклюзивного та універсального дизайну. Ми маємо на увазі міську інфраструктуру, яка є доступною і комфортною для всіх людей незалежно від віку, статі, наявності інвалідності. Ми будемо приймати всі рішення, які спрямовані на універсальний підхід, також не виключаємо пропозиції якихось спеціальних прийомів і пристроїв, які спрямовані на те, щоб люди з інвалідністю могли вести більш активний спосіб життя і включатися у життя громади», — повідомила Олена Шингарьова.
За її словами, конкурс — відкритий і безкоштовний. У ньому можуть взяти участь студенти, аспіранти, випускники вишів, молоді фахівці до 30 років.
Номінації конкурсу:
— «Житлові будинки та громадські будівлі та споруди» (проекти нових громадських будівель, житлових будинків або проекти адаптації існуючих об'єктів);
— «Елементи вулично-дорожньої мережі міста» (доступність зупинок, переходів тощо);
— «Громадські простори» (парки, сквери, дитячі майданчики, зони відпочинку);
— «Предметний дизайн» (меблі, кухонне начиння, канцелярські товари);
— «IT-технології» (програмний продукт, який дозволить людям з інвалідністю вести активний спосіб життя);
— «Одяг та аксесуари» (функціональний, привабливий і зручний одяг, сумки та прикраси для людей з інвалідністю).
«Чому важлива номінація «Предметний дизайн». Наприклад, у людей, які отримали травму шийного відділу хребта, часто відсутня дрібна моторика. Тому спеціальні моделі ножиць, наприклад, розширять їхні можливості, і вони зможуть різати папір. Спеціальна модель виделки дозволить самостійно приймати їжу», — пояснила Олена Шингарьова.
Прийом робіт триватиме з 1 листопада по 31 березня. Як зазначила віце-президент, роботи повинні бути унікальними, професійними, завершеними, економічно обгрунтованими і придатними для реалізації. До 31 березня їх необхідно відправити за адресою: creavita@ukr.net.
З 1 по 15 квітня члени журі визначать переможців. У кінці квітня відбудеться церемонія нагородження авторів кращих проектів.
Організатори конкурсу — Громадська організація інвалідів «Креавіта», Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за підтримки Посольства США в Україні.