Відсьогодні в Україні — нова банкнота

25.10.2019 11:46   -
Автор:
На лицьовому боці нової купюри українці побачать портрет вченого Володимира Вернадського, на зворотному боці – будівлю Національної академії наук України.
Як зазначають у Нацбанку України, нова банкнота має більш ніж 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її справжність. Це елементи захисту паперу, інноваційні поліграфічні елементи захисту, а також «віконна» захисна стрічка та елемент SPARK.
Робота над оформленням банкноти тривала трохи більше одного року. Також за цей час було вироблено її систему захисту, опрацьовано логістичні питання. Близько чотирьох місяців тому банкноту презентували, аби всі банки змогли встигнути налаштувати своє обладнання (банкомати, комплекси самообслуговування), а громадяни – ознайомитися з дизайном та елементами захисту цієї банкноти.
Тому вже від 25 жовтня Національний банк почне підкріплювати новою банкнотою банки в усіх регіонах, що означає, що цього дня фінансові установи зможуть уже видавати її клієнтам.
Проте, нова купюра – не єдине оновлення у грошовій системі України. Нагадаємо, у квітні минулого року в гаманцях українців почали з’являтись монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. НБУ припинив випуск відповідних банкнот, поступово виводячи їх з користування.
Також у НБУ запланували, що цього року в обіг увійде монета 5 гривень, а з 2020 року – 10 гривень. Паралельно з появою монет вищого номіналу з обігу зникнуть 1, 2, 5 і 25 копійок. Так, з жовтня монети 1, 2 та 5 копійок уже перестали бути платіжним засобом в Україні.
Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки що залишається платіжним засобом.
Рішення про вилучення дрібних монет з обігу – це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот і монет гривні.
– Усього залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот. Так він стане більш упорядкованим. Саме ряд з 11– 13 номіналів є найбільш вживаним підходом для провідних країн у різних куточках світу – від США, Канади, Великої Британії до Чехії, Данії, Швейцарії та Австралії. Це зробить готівкові розрахунки зручними, простими та комфортними, – уточнив голова НБУ Яків Смолій.
Нагадаємо, останнього разу Національний банк вводив в обіг новий номінал 13 років тому – у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень.