Місто допоможе підприємцям компенсувати відсотки за кредитами

08.10.2019 15:31   -
Автор:
Про це повідомила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Вікторія Китайгородська.
За її словами, співробітники департаменту провели низку зустрічей з представниками малого і середнього бізнесу, а також з представниками банків. Зараз ця програма проходить узгодження у профільних департаментах і до кінця року її планується винести на розгляд сесії міської ради.
«Підприємцям це дуже цікаво. Це стосується не стартапів, а тих підприємців, які працюють на ринку Харкова в різних сферах і галузях не менше одного року. Коли підприємець оформлює кредит на розвиток свого підприємства, на створення нових робочих місць, пропонує бізнес-план розвитку підприємства, то він сплачує не тільки тіло кредиту, але й відсотки. І місто готове частково компенсувати відсотки за взятими кредитами», — розповіла Вікторія Китайгородська.
Вона також нагадала, що для інформаційної підтримки підприємців Харкова працює веб-портал «Споживчий ринок», де сьогодні розробляють нові сервіси, серед яких — менторська допомога, чат-боти (оперативні відповіді на питання онлайн) тощо.
«Також наш департамент готує низку заходів для підприємців. Зокрема, планується підписання меморандумів з різними вишами, щоб для молодих підприємців проводився спеціальний курс лекцій з ведення бізнесу. Сьогодні у всіх центрах надання адмінпослуг можна зареєструвати свій бізнес, відкрити/закрити юридичну особу або внести зміни до правовстановлюючих документів. Така платформа для підприємців Харкова, де вони можуть отримати певні знання і підтримку в частині компенсації відсотків за взятими кредитами, і є реальною допомогою малому і середньому бізнесу», — підкреслила директор департаменту.