У Харкові відбудеться показ опери «Аїда» за участі світових оперних зірок

18.10.2019 15:11   -
Автор:
Лібрето до неї написали А. Гісланцоні та К. дю Локля. Твір побудований на автентичному локальному єгипетському матеріалі – сценарії французького єгиптолога Маріетта.
Перша постановка вистави відбулася у Хедивовій опері в Каїрі у 1871 році. Вона мала величезний успіх. На батьківщині композитора вперше опера була показана в театрі Ла Скала у 1872 році. Харківські глядачі вперше побачили виставу «Аїда» у 1984 році. У «Схід Opera» вона виконується мовою оригіналу.
Трагічній історії кохання та смерті єгипетського полководця і полоненої ефіопської принцеси, розказаної великим Верді, ось вже без малого півтора століття. Проте його твір не втрачає актуальності.
Героям Верді неможливо не співпереживати: діти різних народів, що знаходяться у стані війни, Аїда та Радамес були приречені на загибель. Вони, шляхетні й хоробрі, змушені робити вибір між коханням та боргом перед Батьківщиною. На шляху до їхнього щастя стоїть суперниця Аїди, гордовита дочка Фараона-переможця Амнеріса, також закохана в Радамеса, і батько головної героїні, переможений ефіопський цар Амонасро, який спонукає Радамеса до зради. Але, окрім захоплюючої драматичної складової, провідну роль у творі грає музика. Щоб композитор не написав – різноманітні сольні виходи героїв, ліричні і пристрасні драматичні ансамблі, розкішні хори – скрізь він досконалий.
Артисти в цьому творі можуть показати всю свою майстерність: партії «Аїди» великий Верді створював для співаків-акторів найвищого класу. За диригентський пульт опери «Аїда» Дж. Верді стане вже знайомий харків'янам італійський диригент та композитор Ауреліо Канонічі, а головні партії виконають його співвітчизники, запрошені солісти численних театрів Європи Паола ді Грегоріо (сопрано) та Фабіо Андреотті (тенор).