Археологи Харкова покажуть знахідки цього року

19.12.2019 12:30   -
Автор:
Розкопки археологічних експедицій на виставці представлять Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Харківська гуманітарно-педагогічна академія, Слобідська археологічна експедиція.
Цьогорічна виставка присвячена святковій події – 215-річчю від заснування Харківського університету. На відвідувачів чекають цікаві, вражаючі знахідки від археологів та широкий хронологічний охват: від кам’яної доби до середньовіччя.
«У цьому році ми провели науково-дослідні роботи у некрополі Скоробір, в окрузі Більського городища. Дослідили два кургани. У першому, який був пограбований ще у давнину, знайшли тільки глиняну миску, черпак та бронзову бляшку у вигляді голови тварини, також там збереглись залишки дерев’яної поховальної конструкції. В іншому — поховання зберіглося не пограбованим. Більшість речей вдалось зафіксувати «in situ». Цілісність могили дала змогу встановити риси поховального обряду. У дерев’яному склепі було поховано молоду жінку з прикрасами – браслет, шпильки, намисто, золота діадема. Нам уперше вдалось зафіксувати особливості будови жіночого головного вбрання середини VI ст. до н.е. Поряд з нею були покладені металеве люстерко, посуд, кам’яне блюдо. Цікавим є той факт, що окремо, у південно-східному куту склепу були залишені предмети кінської вузди та військового спорядження, проте поховання чоловіка ми не виявили», – розповідає директорка Музею археології Каразінського університету Ірина Шрамко.
Відкриття виставки відбудеться завтра, 20 грудня, о 14.00, у приміщенні Музею археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 4, перший поверх.