Харьковские прадеды и правнуки: о войне

7 мая 2012, 18:26
 

Сьогодні учні шкіл та ветерани великої вітчизняної, спільно переглянули фільм режисера-харків’янина Леоніда Бикова: «Ати-бати йшли солдати». Це п’ятий рік поспіль у Харкові, за ініціативою Харківського міського голови, до дня Великої перемоги, проводяться кіноуроки пам’яті.

Історія вісімнадцяти бійців, які ціною власного життя зупинили прорив фашистських танків, нікого не залишила байдужими. Ветерани впевнені, режисеру вдалося передати атмосферу тих часів і показати, що подвиг радянського народу, це не щось абстрактне, а важка праця і готовність віддати все за ради щастя своїх дітей.

Маргарита Таранцева,  ветеран Великої Вітчизняної війни:

-Это не передашь, это надо видеть. Я все время детям говорю: берегите то что есть, любите друг друга, помогайте друг другу

Велика вітчизняна пройшлась по долі багатьох людей, практично у кожній родині хтось загинув у ту війну. Тож правнуки тих, хто захистив світ від фашизму, мають знати, як їх прадіди вистояли у страшні часи.

Валерій Писаренко, народний депутат України:

-Те кто не помнит прошлого, те не имеют будущего. Очевидно, что великая победа, которая нам досталась благодаря подвигу наших дедов и прадедов. Она не должна быть забыта.

Для  юних глядачів все, те що відбувалося в середині минулого сторіччя, сказання давніх днів. Але сьогодні, розповідають школярі, коли поруч з ними в залі ті хто брав участь у Великій вітчизняній, історію відчуваєш зовсім по іншому.    

Рита Романенко,  учениця гімназії:

-Было очень много потерь и нашествий. Не щадили никого: ни детей, ни женщин, ни стариков.

Данило Колесник,  учень гімназії:

-Я понимаю, сколько они сделали для нас. Благодаря им - мы живем. Потому жалко, что их становиться все меньше и меньше. 

Андрій Соловйов, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия.
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу