Герои известных фильмов застыли в скульптуре. В художественном музее - выставка Катиба Мамедова

Олена Завгородня, 22 октября 2013, 18:40
 

Золоті і сильні. Так говорять про руки скульптора Катиба Мамедова. Його роботи харків*янам знайомі. Найвідоміші - герої "Золотого тільця" на вулиці Петровського. Більше - можна побачити у Художньому музеї. Олену Завгородню особливо вразили герої гоголівської "Ночі перед Різдвом".

Із папіроскою в руках та у кепці набік. Юрій Нікулін в образі двірника з "Дванадцяти стільців" - немов стоп-кадр відомого фільму. Таким його зобразив автор скульптури Катиб Мамедов. На його персональній виставці є ще одна героїня цієї стрічки - Елочка Щукіна. Незворушно-зухвала, як у відомому фільмі.

На персональній виставці Катида Мамедова серед його робіт - є герої і з іншого фільму - "Вечори на Хуторі поблизу Диканьки". Можно побачити як рум'янощоку Оксана заграє з парубком Вакулою. Солоха приймає у оселі Д'ячка. А ненаситний Пацюк наминає галушки.

Галина відвідувач виставки

-Персонажи, которые здесь, они очень похожи на тех артистов, которые играли в старом фильме "Ночь перед Pождеством". И конечно, это настольгия про те времена, про красивые старые фильмы, которые были сняты когда-то. Конечо, это детство, о котором напоминают эти фильмы.

Усього до експозиції увійшло п'ятдесят скульптур Катиба Мамедова, і кожна з них, впевнені глядачі, має свою родзинку. За творчі здобутки - митець був відзначений грамотою Харківської міськради.

У своє свято Катиб Мамедов також вирішив зробити подарунок місту. До Харківського художнього музею він передав свою роботу під назвою "Упертість".

Катиб Мамедов скульптор

-Это образ восточного мужчины, который со всеми дарами, и сил, видимо, ишаку тяжело носить. И он бунтует. Это всё в рамках юмора. Для автора самая большая награда, когда люди не равнодушны. И улыбаются/ И если мне это удалось это сделать - я счастлив!

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу