С 1 апреля увеличены выплаты при рождении ребенка

10 апреля 2012, 08:39
 

За народження дитини платитимуть більше. Вже з першого квітня розмір соцвиплат за первістка становить понад 27 тисяч гривень, а це на три тисячі більше ніж торік. За другу дитину виплату підняли до майже 55-ти тисяч гривень. Тим батькам, які ж наважаться народити третього малюка, допомога сягатиме сотні тисяч. Та незважаючи на таку підтримку держави, українські родини не поспішають створювати багатодітну сім"ю. Чому? Дізнавалась Анастасія Полякова.

Сучасний ритм життя зачасту стає перепоною для створення родини. Особливо у мегаполісі. Молодь усі сили спрямовує на кар*єру. Вік молодої матері дедалі збільшується. Чого не скажеш про сільську місцевість. Галина Литовченко, багатодітна мати. Свого первістка народила у сімнадцять. Після цього радість материнства пережила ще тричі. Два роки тому жінка подала документи на звання "Мати-героїня". Молодшим близнятам вже одинадцять років. Третій донці Валі - сімнадцять. Цьогоріч дівчину на навчання до Харкова відправлятимуть.

Галина Литовченко,  багатодітна матір, мешканка села Кирилівка Красноградського району:

-Будемо старатися своїми силами, діти може старші поможуть

Родина із дванадцяти чоловік мешкає у невеликій хаті. Старша дочка Людмила очікує на другого малюка. Але третього народити не готова.

Людмила Литовченко,  старша дочка Галини:

-Я  двоїх і хвате, бо щас врємя тяжоле, у нас мама мать героїня, а ми не планіруєм столько

У Кирилівці на шістсот мешканців - п"ять багатодітних родин. Троє дітей і в родині Наталії Мельник. Про поповнення сім"ї жінка поки не думає. Пояснює сільські доходи від міських дуже відрізняються. Зарплатня не більша тисячі гривень. Основний прибуток - з продажу молока.

Наталія Мельник,  багатодітна мати, мешканка села Кирилівка Красноградського району:

-С каждой зарплати ми щось покупаєм, напрімер с однієї зарплаті ми одні сапоги купили, потім ще з другої - ще одні сапоги, а потім і третій купили і так постєпенно ми їм щось покупаєм с каждой зарплаті

Виплати при народженні дитини - це стартовий капітал для малечі на перші роки. А збільшення розміру допомоги - додатковий стимул для поповнення родини. Наступне завдання для держави створити гідні умови праці і високооплачувані робочі місця для селян, переконані чиновники. Щоб матерів з глибинки не зупиняли матеріальні проблеми у прагненні ставати матерями-героїнями. 

Анастасія Полякова, Євген Карпенко Харьковские Известия

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу