Харьковские и российские ученые обсудили вопросы развития экономики

9 апреля 2012, 17:13
 

У Першій столиці є концепція розвитку міста до дві тисячі тридцятого року. ЇЇ розробники - вчені харківських ВИШів. Сьогодні до авторів концепції завітали колеги з Російської академії народного господарства. Їм теж є чим поділитися із харків`янами в темі розвитку економіки.

Розробку будь-якої економічної стратегії слід починати з аналізу ситуації в країні. Ця схема підходить для різних держав, переконані фахівці.

Абел Аганбегян,  доктор економічних наук, професор, академік Російської академії наук:

- Проанализировать экономику Украины, какие отрасли, по каким отраслям Украина имеет преимущества перед другими странами, какие есть заделы и исходя из этого вычленить наиболее важные кластеры, которые надо развивать.

Серед інших напрямків найбільше уваги потребує  авіагалузь. В Україні є багато передових заводів, що виробляють авіаційні двигуни для вантажних літаків. Не менш розвинена в державі за радянських часів була і кібернетика. У Харкові - чималий інтелектуальний потенціал... Зі свого боку харків"яни здатні запропонувати російским колегам свою модель соціально-економічного розвитку та житлового господарства.

Володимир Бабаєв, ректор Харківської національної академії міського господарства:

- Коль мы занимаемся сегодня по заказу города разработкой Концепции, мы ее закончили, Концепция развития города Харькова до 2030 года, мы надееемся, что мы будем принимать участие и не только академия. но и ряд вузов участие и в разработке самой стратегии, то для нас очень важно было понять и увидеть. Как работала в этом плане академия народного хозяйства Российской федерации.

Результом зустрічі стало підписання рамкової угоди про співпрацю між Харковом та Москвою.


Олександра Суфіянова, Євген Карпенко, Харьковские ИзвестияПодписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу