Специнтернаты Харьковщины получат материальную поддержку

5 апреля 2012, 18:40
 

Компетентна допомога та гідні умови проживання. Спеціальні інтернати Харківщини підніматимуть власний рівень. Та у цьому питанні одним державним фінансуванням обмежуватися не можно. Тому керівники Харківщини залучатимуть до цієї доброї справи і меценатів.

На Харківщини вісімнадцять спеціалізованих інтернатів. У них під опікою знаходяться понад три тисячі пенсіонерів, ветеранів та дітей із вадами здоров*я. Щороку на їхнє утримання виділяється з держ- та облбюджетів понад сто мільйонів гривень. Але цих грошей вистачає лише на сплату комунальних послуг та зарплатню для персоналу.

Олена Захуцька, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення:

- Норматив бюджетного забезпечення на утримання одного підопічного закладів соціальних складає 26 тисяч грн на рік, що вдвічі менший від потреби. При такому низькому фінансуванні ледвше вдається утримати вартість харчування на рівні 20-21 грн на добу на 1 підопічного.

На сьогодні є потреба у додатковому фінансуванні на харчування - понад двадцять мільйонів. Ще і п*ятдесят мільйонів на поточні ремонти у цих установах. Бо більшість з цих закладів не реконструювалися десятками років. Перший крок вже зроблений - із резервного фонду області виділили майже два мільйони гривень. До цієї проблеми надалі активно залучатимуть і меценатів.

Михайло Добкін, голова Харківської обласної державної адміністрації:

- Работать с небезраличными людьми и по этому году увеличить финансирование из внебюджетных фондов до 5 млн грн.
5 млн грн до конца года мы должны собрать и направить на улучшение материально-технической базы на ремонты учреждений.

Олена Завгородня, Олег Синицький, Харьковские известия
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу