Все дети-сироты Харьковщины пройдут расшииренный медосмотр

5 апреля 2012, 17:51
 

Діти-сироти Харківської області пройдуть поглиблені медичні огляди. Харківська облдержадміністрація підписала угоду із провідним медіститутом, фахівці якого ще й лікуватимуть хлопчиків та дівчаток. Перші п"ятнадцять з них вже пройшли відповідні процедури, і перші проблеми зі здоров"ям також виявлені.

Лише тридцять п"ять відсотків дітей на Харківщині - абсолютно здорові. Такі дані щорічних медичних оглядів, - розповідають спеціалісти. Але під особливою увагою, діти-сироти, адже їх як правило, нема кому по лікарнях водити. Тому вперше їх усіх обстежать кваліфіковані фахівці. Угода, яку підписала обладміністрація із інститутом охорони здоров"я дітей та підлітків, дасть таку можливість. Перші п"ятнадцять пацієнтів вже оглянуті.

Андрій Воронцов, 15 років с.Пісочин:

- Мы уже прошли много врачей. Лора, окулиста,кардиолога,

 Лілія Рудакова, мати-вихователь дитячого будинку сімейного типу с.Пісочин:

- Нам не надо нигде метаться, никуда определять их в другие больницы, они тут получат ту необходимую квалифицированную помощь, которая необходима.

Микола Коренєв, директор ДУ "Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків" НАМН України:

- У них есть жалобы на боли в животе, это частая патология, это и дикридетические растройства. Жалобы на головные боли, это свидетельсво о наличии каких-то дистонических растройств. Их смотрят специалисты, провели иследование, которые в этих случаях полагаются.


Та все ж серед дитячих розладів здоров"я перше місце займають хвороби дихальних шляхів, кажуть лікарі. На другому-  проблеми зі шлунком, і на третьому- з ожирінням. І боротися з такими вадами краще на ранніх стадіях. Усього ж в області налічується майже п"ять тисяч дітей. Медогляди будуть проходити поетапно, спочатку найближчі райони - потім віддалені. Кому із дітей знадобиться подальше лікування- його буде надано.

 Ігор Шурма, заступник голови Харківської облдержадміністрації:

- Про цей проект можна говорити, що він є абсолютно безтерміновий ,по тій простій причині, що поки не буде обстежено в умовах стаціонару національної академії медичних наук Харківської області апріорі він закритися не може.


Окрім того, що дітей-сиріт оглядатимуть та лікуватимуть, вони ще й зможуть тут проходити шкільну програму. На одного вихованця на харчування та медсупроводження вдень виділяють по дванадцять гривень. Але для якісного перебування та лікування, цих грошей, зізнаються владники, недостатньо. Тож і шукають чиновники соціальновідповідальних спонсорів.

Євгенія Кутнова, Віктор Ноздрачов.Харьковские известияПодписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу