На Харьковщине в Мерефянской ЦРБ открылось новое хирургическое отделение

4 апреля 2012, 17:09
 

У Мереф’янській районній лікарні відкрито операційний блок та хірургічне відділення. Капремонт та устаткування сучасним медичним обладнанням обійшлися у понад мільйон гривень державного та обласного бюджетів. Справа не у вартості проекту, зазначають фахівці. У лікарні, яка тепер обслуговуватиме мешканців Харківського та Зміївського районів, створені гідні умови для роботи медиків та лікування хворих. А це дозволить значно покращити якість надання медичної допомоги вцілому.

Такого операційного блоку, де передбачено все необхідне для здійснення якісних оперативних втручань, - не очікували навіть медики. Три операційні, дві спецпалати, перев"язувальна, маніпуляційна. Умови, кажуть,  відповідають європейському стандарту. До того ж тепер лікарі взмозі застосовувати електрозварювання м’яких тканин, що можливо не в усіх провідних клініках Києва, та освоїти ряд операцій, які раніше вони не виконували.  

Володимир Біленький, завідувач хірургічного відділення Мереф'янської ЦРЛ

- Лапораскопические операции это при жёлчно-каменной болезни, при грыжах, артроскопические операции - на коленных суставах, планируем проводить замену тазобедренных и коленных суставов по травматологии.

Поки тривав ремонт оперблоку, хворим доводилось  звертатися по хірургічну допомогу в обласну клінічну лікарню. Тепер, кажуть, все - за місцем проживання.  

Ольга Нікітіна, мешканка Мерефи

- Удобно, в Мерефе живу, лечиться удобно здесь, в Харьков далеко ездить. 

Тетяна Дяченко, мешканка Мерефи


- Очень хорошо. Вобще для Мерефы супер, как в Харькове. Молодцы что такое сделали. 

За словами голови облдержадміністрації, на Харківщині зараз працюють над створенням єдиного медичного простору, і все задля того, щоб меддопомога була доступна і надавалася всім на однаковому рівні.

Михайло Добкін, голова Харківської облдержадміністрації

- Подход единый. По таким стандартам мы делаем в городе Харькове, так мы делаем в любой районной больнице. Качество медицинской помощи не должно отличаться от города, села, района.  

 Раїса Моісеєнко, перший заступник Міністра охорони здоров'я

- Саме цей підхід, комплексний підхід влади до вирішення питань, залучення інвестицій для того, щоб забезпечити саме головне надання соціальної підтримки.  Це є дійсно пріоритет Харківської обласної державної адміністрації. 

Зараз у лікарні встановлюють ліфт для підйому хворих. В планах - облаштування палат та інших відділень, адже Мереф"янська лікарня визначена як притрасова, і саме тут доводиться надавати екстренну медичну допомогу і мешканцям інших областей.  

Євгеній Мураєв,  депутат Харківської обласної ради

- Сегодня мы дарили телевизоры. Вобщем, будем безусловно участвовать в строительстве очистных сооружений, в которых нуждается этот районный больничный комплекс. И, безусловно , гинекология оставляет желать лучшего, нужно заниматься проектом по реконструкции и привлекать инвестиции. 

Мереф"янська лікарня - шоста, де відкрито оновлені оперблоки. До кінця року подібні обіцяють відкрити ще в чотирьох міжрайонних лікарнях. Наступний - у Куп"янській.

Анжела Сушко, Євген Карпенко, Харьковские Известия.
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу