У Харкові готуються до реалізації двох проектів з енергозбереження

13 марта 2013, 18:58
 

Економія має бути не лише фінансова, а й ресурсна. У Харкові не перший рік займаються питанням енергозбереження. Проектів розробили - чимало. А реалізувати їх допоможуть фахівці Євросоюзу.

Переробка мулу - у тепло. Як це реалізувати на практиці - знають фахівці харківського "Водоканалу". Відповідний проект вже розроблений. На його реалізацію потрібно п'ятдесят п'ять мільйонів доларів.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

-Есть проект по данному вопросу строительства завода по сжиганию и получении на базе этого: сначало обезвоживание, потом - сжигание, тепловой электрической энергии.

Серед перспективних проектів, що можуть допомогти економити природні ресурси - заміна котлів старого зразку на нові.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

-У нас имеются на ТЭЦ и котельнях крупных котлы, которые уже имеют несколько десятков лет, постройки 50-ых лет. У них КПД довольно не высокий - 88,4 %. Соответственно с применением современных технологий появится возможность приобрести самое современное оборудование.

Обидва проети харківських комунальників були презентовані на профільному семінарі, що днями відбувся у Київі. Там харківськими розробками зацікавилися фахівці з Євросоюзу. І вони готові надати Першій столиці на їхню реалізацію кредит під вигідні проценти: три відсотки річних. Впровадження таких проектів допоможе значно скоротити споживання природних ресурсів: тепла та електроенергії. Відповідно, в умовах постійного підвищення вартості енергоносіїв, ще й стримувати ціни на комунальні тарифи.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-То, что касается тарифов на жилищно-коммунальные услуги, я сразу говорю – нет, никто их увеличивать не собирается, и даже в мыслях такого нет.

Є у Харкові і проекти з енергозбереження, які вже реалізували. Нещодавно на Диканівських спорудах замінили обладнання на головній насосній станції. Це не лише вплинуло на якість її роботи. А й дозволить економити електроенергію, споживаючі її у три рази менше.

Олена Завгородня

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу