Про ситуацію із COVID-19 в Ізраїлі, вакцину та карантинні компенсації населенню - в ексклюзивному інтерв'ю Посла Ізраїлю в Україні

20 ноября 2020, 14:16
 

Ситуація із COVID-19 в Ізраїлі - одна з кращих, ніж в інших країнах світу. Згідно офіційній статистиці щодо летальних випадків станом на другу половину листопада, то вона пішла  на спад. Тому і країна поступово виходить із другої хвилі пандемії. Про це заявив в ексклюзивному інтерв'ю в Харкові - Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні.   Щоправда, каже дипломат, в країні довелось витримати жорсткі карантинні заходи. 
 
Джоель Ліон Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні 
 
Протягом одного місяця у нас був повний локдаун. І тепер ми відчиняємось, але дуже повільно. Безумовно, це дуже важко для нашої економіки. Взяти , наприклад, ті ж ресторани, бари, клуби, - все у нас поки повністю зачинено. Працюють лише на виніс. Торгові центри, заклади мистецтва, - вони теж зачинені на локдауні. 
 
Незважаючи на економічні випробування та психологічний тиск, ізраїльтяни приймають удар. Та для населення передбачені відповідні компенсації. Як для бізнесу так і для тих, хто вимушено залишився дома без роботи через пандемію. Дипломат каже, кожна з країн світу повинна відповісти на одне питаня: яку ціну вона готова сплатити задля здоров'я своїх жителів. 
 
Джоель Ліон Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні 
 
Наш Уряд, звісно, допомагає людям. Сказати, що цього достатньо - ні. Щодо бізнесу, що зараз не працює, звісно він дуже страждає. І деякі згортають свій бізнес. Безумовно то та ціна, та жертва, яку доводиться сплатити задля того, щоб мати здорову країну.  
 
Відносно карантинних компенсацій, то від Уряду ізраїльська родина на кожну дитину отримувала близько 200 доларів на місяць. І ще 200 - на сімейну пару ( чоловіка та жінку). Паралельно медична спільнота Ізраїлю працює над вирішенням питання світового рівня відносно вакцини. 
 
Джоель Ліон Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні 
 
Ізраїль та країна, яка готова купити вакцину в США. Вже є дві вакцини в Сполучених штатах Америки, що проходять фінальний етап клінічних випробувань. Скажу, що лікар однієї з клінік, де триває випробуванням, - ізраїльтянка. Тому можна вважати, що ми  теж причетні до цього. Наша ж ізраїльська вакцина працює по-іншому, порівняно з іншими вакцинами. Якщо ми говоримо про вакцини "Фазі" і "Модерна", - американських, то там потрібні дві дози. А якщо ми говоримо про ізраїльську, то людині потрібно буде  ввести лише одну дозу.  В Ізраїлі розуміють, що ми будемо не першими, з тих, хто винайшов вакцину. Справа в тому, що ми хочемо надати світу ту вакцину, в якій ми впевнені. Ми знаємо, що ми будемо не першими але переконані, що наша буде кращою. 
 
Наразі довкола створення вакцини, підкреслює дипломат, об'єднались провідні спеціалісти Ізраїлю. Триває її випробування. Результат роботи планують оприлюднити ближче до літа наступного року. Чи отримає Україна ізраїльську вакцину, залежить від українського Уряду. Принаймні, зазначили у Посольстві, наразі тривають перемовини між Україною та Ізраїлем.  
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу