В регіонах перепрофілюють по декілька лікарень для лікування хворих з коронавірусом

28 октября 2020, 15:01
 

COVID-19 не здається. Навпаки захворюваність зростає. У Мінохорони здоров'я як і раніше попереджають про дефіцит ліжко-місць у стаціонарах для лікування інфікованих хворих. Тож напередодні другої хвилі коронавирусу в кожній області ще перепрофілюють від двох до чотирьох лікарень.

Жодна область в Україні не відповідає критеріям для послаблення карантину, бо у всіх регіонах перевищено показник динаміки захворювпнності на COVID-19 за останні 14 днів. Приріст інфікованих за останню добу майже 7,5 тисяч. На лікуванні у стаціонарах на сьогодні майже 25,5 тисяч українців з  важким або середнім перебігом недуги. А між тим ліжка для хворих на коронавірус закінчуються, зазначають у Мінохорони здоров'я. Тому у регіони направили розпорядження задіяти для лікування ковідних пацієнтів додаткові медзаклади.  
  
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
Ми профілюємо по 2-4 лікарні багатопрофільних у кожному регіоні. Для чого це робиться. Це нам дасть змогу надавати медичну допомогу хворим на COVID, які мають інші захворювання. Наприклад люди, які потребують тієї чи іншої операції і в той же час вони мають захворювання COVID-19, звичайно їх треба лікувати в таких лікарнях і інші випадки. 
 
Водночас очильник відомства зазначив зараз для коронавірусних хворих у наявності майже 40 тисяч ліжок, максимально їх можна збільшити до 52 тисяч. Але, це мабудь і весь ресурс медичної системи через обмеження як місць, так і фахівців. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
Наша медична система вона не гумова, в неї є межа по кількості ліжок, яку ми можемо відвести під лікування цієї хвороби, так і в зв'язку з тим, що в нас просто обмежена кількість медичних працівників. Це той людський ресурс, це люди, це ті спеціалісти, яких треба готувати, яких не можна просто вибачте взяти з вулиці і поставити біля ліжка хворого, це люди, які повинні мати певні досвід і знання. Тому ще раз наголошую це тільки 52 тисячі ліжок.
 
Наразі, зазначають у МОЗ, нові карантинні обмеження в Україні можуть ввести, якщо на добу буде 15 тисяч нових випадків інфікування COVID-19. А поки ще є запас потужності медичної системи, який дозволяє реагувати на ситуацію без колапсу. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу