Як відбувається реконструкція Харківського зоопарку. Нові масштабні експозиції

20 октября 2020, 18:14
 

Він буде єдиним таким масштабним в Україні та відповідатиме всім міжнародним стандартам. У Харкові триває реконструкція зоопарку. Його відкриття заплановане на День міста у наступному році.

Про нього говорять чи не у кожній родині. Всі чекають коли ж його відкриють для відвідувачів. Всім цікаво, що ж новенького там буде. На реконструкції ця родзинка Харкова вже як 4 роки. Ми покажемо вам як триває модернізація одного з наймасштабніших проектів міста - Харківського зоопарку. 
 
Зараз на території зоопарку триває, напевно, реконструкція століття, кажуть забудовники. Створюються нові локації та цікаві ландшафти. Як результат, на території зоологічного саду з’являться такі експозиції, як "Стежка тигра", "Дика Австралія", "Гондвана", "Африканська савана" та "Південна Америка". Дивовижні тварини існуватимуть, немов в природньому середовищі, і в експозиціях "Світ узбережь", "Планета мавп", "Королівство слонів" та "Африканське сафарі".
 
А ось тут, де я зараз знахожусь і поруч зі мною працює важка техніка тут в подальшому всюди буде вода. Де буде такий величезний ставок для бегемотів. Для чого це я вам розповідаю - для того щоб ви розуміли наскільки Харківський зоопарк - це масштабний проект. 
 
У Харківському зоопарку реалізують і ще один грандіозний проект - Океанаріум. Будівля, заходячі в яку, наче опиняєшся на дні океану. Скрізь плаватимуть тисячі риб, як безпечних, так і хижих, а також інші мешканці підводної стихії.  
 
На сьогоднішній день частина запланованих робіт вже виконана. Повним ходом йде будівництво "Планети мавп", "Королівства слонів", "Дикої Австралії", "Стежки тигра". Хід виконання робіт приїхав перевірити особисто перший віце-мер Ігор Терехов.
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
 
Мы хотим открыть зоопарк 23 августа следующего года, к Дню города. Это хоть и амбициозная, но вполне выполнимая и реальная задача. Сегодня здесь трудится больше 400 человек, очень много единиц техники работает. Вы видели те зоны, которые уже открыты, тех великолепных экспонатов, животных, которые уже едят печенье, едят бананы. Которые радуют нас всех. Поэтому мы сегодня работаем над тем, чтобы полностью все зоны, которые здесь есть были в рабочем состоянии. Все зоны где идут работы в плане отделочных работ, поэтому все сроки реальны. Думаю, что при правильной постановке вопроса сегодня у нас есть неуёмное желание нас как городской власти, как и генерального подрядчика "Жилстрой-1", так и всех людей, которые здесь работают и объединены общей идеей. А это, действительно, общая идея открыть зоопарк в День города. Я думаю, что у нас всё получится! 
 
Олександр Харченко генеральний забудовник Харківського зоопарку
 
Я много зоопарков видел, но этот будет по уровню выше европейских зоопарков. Вот то, что предусмотрено проектом, это, действительно, будет выдающийся зоопарк. Зоопарк по своей насыщенности, по своему содержанию - здесь человек проведёт свой день наверняка, устанет... Пойдёт в кафе, которых здесь будет 3 хороших кафе, отдохнёт и снова здесь будет ходить целый день. 
 
Всі будівельні роботи та хід реконструкції ведуться під наглядом Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Це найавторитетніша і навагоміша в своїй сфері організація в Європі, яка входить до Світової асоціації зоопарків. Членство в ній є престижним, і на даний момент в Україні немає жодного зоопарку – члена EAZA. Після реконструкції у Харківського -  є всі шанси стати повноправним членом цієї організації. Бо змінюється сама ідеологія зоопарку, каже перший віце-мер Ігор Терехов. Основна ідея якої полягає в тому, що сучасний Харківський зоопарк - це створення в ньому таких умов, в яких тварина буде вести спосіб життя, максимально наближений до дикої природи.
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
 
Есть требования, по которым мы всё строим, требования, которые нам диктует всемирная организация "EAZA". У нас есть с ними полностью договора, в том случаям если мы строим всё по их требованиям и нормам, а мы это делаем, мы получим коллекцию животных. У нас уже есть коллекция, которая нас ожидает. Это и слоны и жирафы, это и белые медведи, это и пингвины - всё это мы получим. Мы сегодня строим, ведутся активные работы, вы это видели. Мы построим, будут у нас животные, будет великолепный зоопарк. Будут радоваться харьковчане и гости города Харькова и поэтому, я думаю, что у нас всё получится. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу