Аналог "Кремнієвої долини" хочуть реалізувати в Харкові

24 сентября 2020, 15:00
 

Харків - центр інформаційних технологій. І таку мету поставили собі в Харківській міській раді. І для реалізації такої амбітної ідеї залучилися підтримкою почесного громадянина Харкова та бізнесмена Олександра Ярославського.

Кремнієва долина і мова зараз не про америнканський IT-центр, а про його аналог, що реалізують саме у Харкові. Цей проект амбітний, але у міськраді вважають, що у Першої столиці є все для того, аби стати ще й центром інформаційних технологій. Бо у місті є потужна наукова, промислова база та й стійкий міжнародний імідж. Крім того, за словами першого віце-мера Ігоря Терехова, Харків - лідер в Україні за кількістю айтішників, лише торік працевлаштувались в цій галузі більше 30 тисяч людей.   
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови 
 
Только город Харьков может сегодня справиться с таким амбициозным проектом. Задача сегодня нас, как городской власти, - объединить усилия, прежде всего бизнеса, объединить усилия науки, образования для того, чтобы этот проект стал успешным. Уверен, что этот проект, действительно, даст огромный импульс развитию не только Харькова как IT-столицы, а мы хотим, чтобы это было, но и создание украинской кремниевой долины, конечно, поднимет в целом нашу страну Украину на более высокий уровень развития.
 
Взагалі проект "Українська Кремнієва долина" ініціювали Харківський міський голова Генннадій Кернес та бізнесмен Олександр Ярославський. І реалізують цей комплекс на базі бізнес-парку "Екополіс ХТЗ". Модернізація підприємства вже почалася, наразі закордонні партнери створюють концепцію проекту, а саме, як бізнес-парк виглядатиме. Втілювати в життя цей план почнуть вже з наступного року. 
 
Віталій Баранніков директор ТОВ «Екополіс Харків»
 
Мы рассматриваем возможность ускорить процесс по созданию именно офисных помещений для IT-инфраструктуры. Мы сейчас рассматриваем варианты привлечения белорусских IT-шников, уже разместили эту информацию, работаем с Минцифрой. Также у нас запланированы ряд встреч с компаниями, которые также заинтересованы. То есть у нас направленность нашего парка - это высокие технологии, это хай тех зон. То есть в первую очередь мы будем привлекать IT-компании.
 
Щодо залучення IT-фахівців. Загалом Харків має за мету створити нові робочі місця, у перспективі - це понад 12 тисяч вакансій. І залучатимуть не лише харківських фахівців, а й з інших міст, та й з закордону. І, звісно, всіх їх потрібно буде десь розміщувати. Ігор Терехов каже, з боку міста вони зроблять всю необхідну інфраструктуру, аби спеціалісти могли жити десь навіть поблизу з роботою. 
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови 
 
Прежде всего создать те необходимые условия для комфортного проживания и привлечение сюда молодых ребят-IT-шников. Это касается очень многого, начиная от всей инфраструктуры, заканчивая детскими садами, спортивными и детскими площадками, развлекательными учреждениями, то, о чем сегодня говорили. Надо создать такой, знаете, мега-драйв для города для того, чтобы IT-шники приходили сюда и чувствовали себя здесь как в своей тарелке. Это самое главное для города.
 
Втілюватимуть цей проект у 5 етапів. Планується, що IT-фахівці змайматимуться розробкою нових інформаційних продуктів, і тут може стати в нагоді підтримка передових компаній. Зокрема, Харківська міськрада вже підписала меморандуми про співпрацю з «Hewlett-Packard», «Huawei» та іншими світовими брендами. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу