Нацбанк виводить з обігу банкноти старого зразка

23 сентября 2020, 13:38
 

І ще про гроші, тільки вже українські. Монети номіналом 25 копійок та банкноти старого зразку виводять з обігу у жовтні. Ураїнці зможуть обміняти їх у банківських установах протягом трьох років.

З 1 жовтня українці не зможуть розрахуватися монетами номіналом 25 копійок та банкнотами, які випущені до 2003 року. Також з обігу виводитимуть паперові банкноти - одну та дві гривні зразка 1996 року. Їх замінять на відповідні монети 2018 року. 
 
У Нацбанку зазначають, що виведення з обігу монет спростить готівкові розрахунки. 
 
Воно не матиме впливу на інфляцію, оскільки за відсутності монет номіналом 25 копійок під час готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою  за товари, роботи чи послуги (до сум, кратних 10 копійкам). 
 
Банкноти старого зразка, введені в обіг до 2003 року, вже майже не виконують свою функцію платіжного засобу, наголошують у регуляторі. Зараз їх ходить менше 2% від загальної кількості банкнот. 
 
Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, введені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:
 
- в усіх українських банках - упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2021 року включно;
 
- у НБУ та уповноважених банках  - упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2023 року включно.
 
У Нацбанку зауважують, що банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років та монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року, поки що залишаться дійсним платіжним засобом. Ними можна буде розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу