Швидкі кредити вноситимуть до кредитної історії

16 сентября 2020, 12:33
 

Короткострокові кредити, отримані у небанківських установах, включатимуться до кредитної історії клієнтів. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада України.

За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, протягом останнього року почала зростати кількість скарг щодо фінансових компаній, які здійснюють мікрокредитування. Саме тому парламентарі вирішили розповсюдити дію закону "Про споживче кредитування" на небанківські установи, які надають короткострокові позики. 
 
Пояснювальна записка
 
Оскільки такі кредити дуже часто надаються через інтернет протягом 5 хвилин, споживачі, в силу своєї необізнаності та відсутності здатності порахувати свої фінансові можливості, часто не повертають кредити вчасно та потрапляють в «боргову яму».
 
Згідно закону, у разі несплати кредиту, сума якого не перевищує розмір однієї мінімальної заробітної плати, споживачу нараховують подвійну суму, одержану за таким договором. Її неможна збільшити навіть за домовленістю сторін. 
 
- встановити, що згода споживача на передачу інформації стосовно цього кредиту хоча б в одне бюро кредитних історій, яке включене до Єдиного реєстру бюро кредитних історій, є обов'язковою умовою надання кредиту;
 
- зобов'язати кредитодавця передавати інформацію щодо всіх споживчих кредитів (включаючи переуступку прав вимоги), в порядку, визначеному Законом «Про організацію формування та обігу кредитних історій», хоча б в одне бюро кредитних історій, яке включене до Єдиного реєстру бюро кредитних історій;
 
- скоротити термін внесення кредитним бюро отриманих від кредитодавця відомостей з семи до трьох робочих днів.
 
Закон набуває чинності з 1 січня 2021 року, крім окремих положень, які вводяться в дію через три місяці з моменту його офійційного оприлюдення. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу