Директорів навчальних закладів будуть карати за порушення карантинних норм

16 сентября 2020, 12:21
 

Штрафні санкції та покарання чекають керівників навчальних закладів, які будуть нехтувати карантинним режимом. Урядовці озвучили розміри штрафів за порушення законодавства під час організації освітнього процесу в умовах епідемії.

170 тисяч гривень – цієї цифри може сягнути максимальний штраф за  порушення вимог карантину. У міністерстві освіти і науки зазначили, директори шкіл повинні  неухильно дотримуватись законодавства під час організації освітнього процесу, і мінімізувати таким чином загрозу розповсюдження у навчальному закладі коронавірусної інфекції.
 
Витяг з Кодексу України про адміністративні правопорушення
 
Відповідно до ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не дотримання правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", тягне за собою накладення штрафу:
 
- на громадян - від 17 000 до 34 000 грн;
- на посадових осіб - від 34 000 до 170 000 грн.
 
В обвинуваченнях правоохоронці можуть посилатись також на Кримінальний і Цивільний кодекс України. Так неналежне виконання своїх професійних обов'язків посадовцями щодо охорони життя неповнолітніх, якщо це спричинило істотну шкоду їх здоров'ю - карається штрафом від 17 000 до 68 000 грн. Саме такі суми стягнень зазначені у Кримінальному кодексі України, пояснюють урядовці. В більш тяжких випадках передбачено обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади. Цивільним кодексом України передбачено відповідальність і за завдану моральну шкоду. Такі жорсткі міри, вважають в кабміні, сприятимуть більш чіткій організації навчального процесу в умовах карантину та дотриманню керівниками та педагогами шкіл усіх вимог протиепідемічних заходів і більш швидкому подоланню пандемії коронавірусу. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу