Повернення в дику природу. Співробітники Харківського зоопарку випустили на волю хижих птахів

15 сентября 2020, 11:59
 

І далі до братів наших менших, якщо більш точніше, до пернатих. Партію хижих птахів, яких навесні до Харківського зоосаду принесли містяни, там виростили і днями випустили на свободу.

Назад додому, в дику природу! Щороку на весні у Харківському зоопарку одна й та ж сама картина. Сюди небайдужі починають приносити птахів, здебільшого совенят, знайдених в межах Харківської області, нібито покинутих батьками. Насправді, діляться в зоосаді, пернаті батьки на час можуть залишати своїх дітей і відправлятися на пошуки їжі, тому часто люди можуть застати совеня сидячи на гілці або навіть на землі зовсім, здавалося б, самотньо. 
 
Єлизавета Ткачова співробітник Харківського зоопарку
 
Багато людей, зустрівши безпорадного совеня, що не вміє літати, думають, що він покинутий і забирають його додому або приносять в зоопарк. Звичайно, ми не можемо відмовити і не прийняти совенят, оскільки повернути в дику природу можна буде лише вже дорослу особину. Сови - це нічні хижі птахи, тому їх раціон в зоопарку складається з м'яса, мишей і щурів. Якщо у птиці немає ніяких проблем зі здоров'ям, то вже доросла сова повертається назад в дику природу, власне туди, звідки вона була вилучена людиною. 
 
Найчисленніший представник в нашій країні і Європі - це сова вухата, додає Єлизавета Ткачова. Зустріти її можна як в горах, так і на рівнинах. Як одна з корисних в сільському господарстві птиць вона заслуговує захисту і охорони. Бо особливо цінними є тим, що взимку, вухаті сови збираючись великими зграями, знищують величезну кількість гризунів на сільськогосподарських угіддях.
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
Така ситуація складається не лише з совенятами, а й з іншими птахами. Злетками або пораненими до нашого зоопарку потрапили 8 особин биривітра і 2 особини канюків. Це хижі птахи і у здоровому стані вони не дозволять узяти себе на руки. Тому не рідко, коли люди знаходять такого птаха, він знаходиться у стані стресу або виснажений, бо довгий час потерпав від нестачі корму. Завдяки старанням кіперів, зараз птахи здорові, вони досягли статевозрілого віку, мають необхідні навички і готові до життя в дикій природі. 
 
Співробітники Харківського зоопарку виїхали в національний природний парк Гомільшанські ліси для того щоб повернути птахів у дику природу, додає Жанна Сивуха. Дорогу птиці перенесли добре та з великим задоволенням та інтересом відправилися підкорювати нові горизонти.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу