Лімфома - недуг виліковний, але COVID-19 вніс свої корективи у лікування хворих

15 сентября 2020, 12:45
 

Основні зусилля української медицини сьогодні спрямовані на протидію COVID-19. Але наразі чимало людей стикаються і з іншими не менш загрозливими недугами, зокрема такими як лімфоми. Сьогодні 15 вересня у всьому світі саме і відзначають День боротьби з лімфомами для того, аби підвищити обізнаність стосовно цієї групи захворювань та допомогти хворим.

Пандемія коронавірусу внесла корективи у роботу медичних закладів. От і у міському гематологічному відділенні клінічної лікарні № 25, де лікуються пацієнти із захворюваннями крові, незвичайно тихо. Але насправді все і всі працюють. І пацієнти є. Але входу для сторонніх нема. Тут дотримуються режиму дуже суворого карантину, бо побоюються проникнення інфекції, так як хворі з онкопатологією дуже вразливі. Тож від початку пандемії тут у всьому введені певні правила. 
 
Владлена Олійник завідувач міського гематологічного відділення клінічної лікарні № 25 
 
Всем известно, что особенностью наших пациентов является низкий иммунитет. Дело в том, что люди с заболеваниями крови они чаще болеют ковидной инфекцией. И при наличие  положительного теста мы не имеем права их госпитализировать, потому что совсем другая патология выходит на первый план, поэтому конечно коррективы вынесены и в работу отделения, и в течение болезни, и в госпитализацию пациентов. 
 
Натомість медичну допомогу хворим лікарі продовжують надавати в повному обсязі, от тільки з великою пересторогою. Так і кажуть зважують усі варіанти, чи краще почекати з лікуванням, чи навпаки не дивлячись на пандемію розпочинати його терміново, але так, щоби уникнути можливих додаткових ускладнень. 
 
Владлена Олійник завідувач міського гематологічного відділення клінічної лікарні № 25 
 
Каждый случай взвешивается индивидуально, потому что каждый человек индивидуальность. Боимся осложнений. Нашим пациентам, которым мы проводим курсы химиотерапии и у которых мы ожидаем снижение клеточного иммунитета на фоне введения химиопрепаратов, у которых может быть температура, может быть пневмония, как осложнение лечения основной болезни, мы им уже профилактически вводим препараты, которые стимулируют клеточный иммунитет, уже даже профилактически, чтобы предотвратить его падение. Стараемся использовать всё что знаем и умеем, чтобы защититься от развития этой болезни у наших пациентов.
 
Тож певні корективи внесені і в лікування лімфоми, натомість як і раніше, зазначають лікарі, почувши здавалось би жахливий діагноз "лімфома" не слід впадати у вдчай, бо сучасна практика дозволяє встановити, що лімфома - виліковна. Вісімдесят відсотків хворих - одужують. Головне не прогавити недугу, бо шанси на одужання залежать від точної та своєчасної діагностики захворювання.  
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу