Проект Державного бюджету на 2021 рік презентують у парламенті у п'ятницю

15 сентября 2020, 13:12
 

Кабінет Міністрів погодив проект державного бюджету на 2021 рік. Але документ не опрацьовувався профільними комітетам, тож парламентарі вважають, що деякі видатки необгрунтовано скоротилися.

Проект державного бюджету вже оприлюднений на сайті Верховної Ради. У Міністерстві фінансів документ характеризують, як "Бюджет можливостей для розвитку".
 
Сергій Марченко міністр фінансів України
 
Ми провели багато консультацій з розпорядником бюджетних коштів, з органами місцевого самоврядування, з відповідними асоціаціями. Це була велика кропітка робота напротязі останніх трьох місяців. Найбільш складний період був серпень. Але ми намагалися збалансувати всі речі. Проект бюджету є збалансований, він є реалістичним і це бюджет, який дає можливості для розвитку.
 
У профільному комітеті оптимістичних поглядів Мінфіну не розділяють та зазначають, що урядовцям необхідно виправити низку помилок, аби кошторис був збалансованим. 
 
Данило Гетманцев голова фінансового комітету Верховної Ради
 
Мінфін вдався до маніпуляції та порахував збільшення витрат нібито на 57%, але порівняв план 2020 року без урахування його перегляду у квітні. Якщо це врахувати, то насправді витрати збільшилися на 0,1% ВВП та становлять 4,3% від ВВП. Згідно із законом, такі витрати повинні складати 5%, а міністр охорони здоров'я вимагав 6%. 
 
Проте Данило Гетманцев зазначив, що кошторис парламентарі підтримають, незважаючи на те, що урядовці не проводили консультації з комітетами при формування бюджету на наступний рік. 
 
Данило Гетманцев голова фінансового комітету Верховної Ради
 
Нам байдуже, насправді, скільки помилок зробило Міністерство фінансів при його підготовці. Ми хочемо їх виправити і зробити бюджет таким, щоб він був бюджетом розвитку, а не можливостей розвитку. 
 
У проекті бюджету скоротилися витрати на субсидії. На них заклали суму 36,6 млрд грн, і це майже на 7% менше, ніж в у 2020 році. Кабмін виділив кошти на виплати пільг та житлових субсидій громадянам, на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в готівковій формі. Занепокоєння у профільному комітеті викликали витрати на медицину. Зазначається, що у кошторис закладено недостатньо коштів, як того вимагає боротьба з коронавірусом та медична реформа. Презентувати проект бюджету у Верховній Раді планують вже у п'ятницю. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу