Проголосувати на місцевих виборах зможуть навіть мешканці червоних карантинних зон - член ЦВК

14 сентября 2020, 12:33
 

Голосуватимуть усі. Віддати свій голос на місцевих виборах зможуть навіть мешканці червоних карантинних зон, про це заявив член центральної виборчої комісії Сергій Постівий. Відтермінувати чи зовсім скасувати жовтневий виборчий процес можливо лише у двох випадках. У яких саме розповість Ілля Колтунов

Місцеві вибори 25 жовтня проведуть і в регіонах україни, що на момент голосування знаходитимуться в червоній зоні. про це повідомили у цвк. скасувати чи перенести вибори, відповідно до законодаства, можуть лише у випадку введення в україні воєнного чи надзвичайного стану
 
Сергій Постівий член ЦВК
 
Ми чітко розуміємо що є два випадки, дві підстави. Перше це введення військового стану. Друге – введення надзвичайного стану. Наявність червоної зони відповідно до постанови уряду, по суті, не є підставою для того, щоб визнавати вибори такими, що не можна провести, на відповідній території.
 
Олег Михайлов голова адвокатського об'єднання 
 
Что касается военного положения, это исключительно прерогатива верховной рады, которая может ввести такое решение после соответствующего указа президента. Что касается чрезвычайного положения, оно вводится после постановления кабинета министров, реакции письменной президента Украины и соответствующего коллегиального решения верховной рады, как парламента.
 
При цьому експерт зазначив, можливість скасування чи перенесення виборів існує лише теоретично
 
Олег Михайлов голова адвокатського об'єднання 
 
Учитывая то, насколько это сложно, то введение таких ситуаций крайне маловероятно, в связи с ситуацией пандемии. То есть вероятнее всего, если Кабмин может ввести какие-то ограничения собственными возможностями, то есть решением министерских ведомств. Подать в верховную раду еще и получить согласие президента. Вполне возможно за ближайшие две три недели, возможно за больший или меньший срок.
 
Наразі ЦВК напрацьовує рекомендації з положень виборчого законодавства саме з метою не обмежувати та не порушувати права виборця. Зокрема, зазначають члени комісії, право на голосування не буде обмежене і при наявності ознак гострої респіраторної хвороби, чи то підвищеної температури понад 37,2 градуси.   
 
Сергій Постівий член ЦВК
 
В рекомендаціях ми надавали до МОЗу що у такому випадку доцільно було б організувати роботу в комісії таким чином, щоб відокремити, але в цьому ж приміщенні одну кабіну для голосування, одну урну, де голосували б люди, які мають певну симптоматику, після чого, відповідно усі контактні зони і поверхні мають протиратися після кожного такого виборця, і проводитись дезінфекції.
 
Тож, резюмує Сергій Постівий, на даний час ЦВК не володіє інформацією щодо можливості, на якійсь з частин території чи на всій території країни, відмінити або перенести вибори на інший період чи зовсім їх скасувати. Вибори, впевнені експерти відбудуться як і передбачено законом України – 25 жовтня.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу