Проект держбюджету на наступний рік спрямований на розгляд Уряду

14 сентября 2020, 12:03
 

Проект державного бюджету на 2021 рік направлений на розгляд Кабміну. Декілька мільярдів гривень спрямують на підвищення заробітних плат. Та чи вистачить коштів на покриття всіх видатків, запланованих у документі - дізнавалася Юлія Біла.

За даними аналітиків на підвищення зарплат та посадових окладів працівників бюджетної сфери з державного кошторису на 2021 рік необхідно виділити 4 мільярди гривень. Майже половину цієї суми спрямують у галузь освіти, ще третину – на охорону здоров’я. Саме у цих сферах працює найбільша кількість бюджетників. 
 
Ключові пріоритети проекту держбюджету на 2021 рік:
 
- підвищена мінімальна заробітна плата;
- якісна освіта;
- доступна медицина;
- протидія пандемії та COVID-
вакцинація;
- турбота про старість (допомога пенсіонерам 75+);
- надійна оборона та безпека;
- велике будівництво (дороги);
- зручна транспортна інфраструктура
(нові пасажирські вагони);
 
Частину видатків планують профінансувати за рахунок коштів, зекономлених на обслуговуванні держборгу.  Через коливання курсу валют потреби на обслуговування зменшились майже на 3,5 мільярди гривень. Ще частину видатків Мінфін пропонує покрити за рахунок податків на доходи фізичних осіб та ПДВ.
 
Роман Єрмоличев заступник міністра фінансів України
 
Ми маємо враховувати нестабільну економічну ситуацію в країні. Так, передбачається дефіцит держбюджету на рівні 6% у 2021 році, 4,5% у 2022 році та 3% у 2023 році. В цьому році він на рівні 7,5% ВВП. Додаткові видатки становлять близько 47 млрд грн. Адже з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата буде збільшена до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року — до 6,5 тис. грн. 
 
Проте у державному казначействі зазначають, що за 7 місяців поточного року доходи держбюджету є меншими, ніж очікувалося, на 30 мільярдів гривень. Тобто бюджету не вистачає цієї суми, аби профінансувати вже ті видатки, які закладено на поточний рік. За даними аналітиків підвищення мінімальної заробітної плати та посадових окладів в бюджетній сфері на 1% призведе до додаткових витрат із Державного бюджету. І вони сягатимуть 683 мільйони гривень. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу