МОЗ: осіб з групи ризику будуть вакцинувати від грипу за бюджетні кошти

14 сентября 2020, 12:00
 

Сезон імунізації від грипу розпочато. Вересень-жовтень - найкраща пора для щеплення, яке краще зробити до початку спалаху захворювань. Медики закликають населення не зволікати з процедурою. Вакцини в країні достатньо і вона безпечна! Тим паче, що щеплення допоможе вберегтись і від коронавірусної інфекції.

В умовах епідемії коронавірусу осіб з групи ризику будуть вакцинувати від грипу за бюджетні кошти! Повідомив головний санітарний лікар України. МОЗ закликає також всіх українців зробити щеплення! І захиститись таким чином і від коронавірусної інфекції. Саме початок осені вважається імунологами найсприятливішим періодом для вакцинації від сезонних гострих респіраторних захворювань.
 
Лікарі кажуть, що дуже важливо стримати спалахи осінніх захворювань на грип і ГРВІ. Звичайно ж, що обмежувальні і протиепідемічні заходи, які вводяться в зв’язку з загрозую КОВІД-19, впливають і на зменшення випадків грипоподібних хвороб. Але найнадійнішим способом вберегтись від грипу є вакцинація, наголошують у МОЗ.
 
Максим Степанов Міністр охорони здоров`я України
 
І ми закликаємо всіх наших співгромадян почати роботи щеплення. Хотів би повідомити, що в минулому сезоні було завезено 542 тисячі доз вакцин проти грипу. А за інформацією закладів охорони здоров’я, було щеплено лише 238 тисяч 79 осіб – це 0,6 % від загальної кількості населення України. Цього року ми хочемо суттєво збільшити кількість вакцини. Завезти її в Україну. У нас є чотири виробника. Всі ці вакцини є безпечними, безпечні з точку зору застосування, вони всі прекваліфіковані Всесвітньою організацією здоров’я.  Для Міністерства здоров’я це найважливіше – щоб ці вакцини були безпечними. Тому, будь ласка, дуже важливо, щоб ви робили щеплення.
 
Щеплення від грипу не належать до обов`язкових вакцинацій.Тому вони робляться за бажанням і є платними. Але вакцини будуть у достатьній кількості і вільному продажу, наголосив Степанов. Тож кожен українець зможе у будь-який час зробити щеплення, звернувшись до свого сімейного лікаря. Медики акцентують, що вакцина від грипу зменшить ризик зараження і Ковід-19. А статистика щодо коронавірусу в країні не втішна. Лише за минулий тиждень виявлено 18 729 нових випадків зараження інфекцію. 2 920 осіб госпіталізовано, і це на 100 людей більше ніж тижнем раніше. І кількість захворювань зростає щодня. Наразі Україна знаходиться на 15-тому місці у світі за кількістю виявлених заражень, і людей, які потребують лікування в умовах стаціонару в Україні більше ніж у Європі. Там хвороба перебігає здебільшого в легкій формі.
 
Максим Степанов Міністр охорони здоров`я України
 
За минулу добу захворіло 2 тисячі 462 особи, з них 172 дитини і 73 медпрацівника, госпіталізовано 360 людей, за останню добу зафіксовано 33 литальних випадки. Одужали 650 пацієнтів. За весь час пандемії  в Україні захворіло 156 797 людей.
 
Наразі найбільша кількість захворілих в Тернопільській, Львівській, Одеській та Київській областях. Тож МОЗ закликає співгромадян дотримуватись всіх правил безпеки та не порушувати масковий режим. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу