10 серпня у Харківсьому зоопарку відзначають Всесвітній день лева

10 августа 2020, 14:52
 

10 серпня - Всесвітній день лева. Достеменно не відомо, хто і коли започаткував свято, але саме у цей день по всьому світі відбуваються різні заходи аби привернути увагу до проблем дикої фауни. У Харківському зоопарку вирішили розповісти детальніше про царів звірів.

У Всесвітній день лева в Харківсьому зоопарку вирішили ближче познайомити містян з представниками цього виду. Так, вперше до зоосаду леви приїхали у 20-х роках минулого століття з Гамбургу. Завдяки старанням тодішнього завідувача Миколи Евальда у колекції разом з левами з’явилися леопарди, тигри і пантери. 
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку 
 
Зараз серед наших підопічних 4 лева. Це дві пари: Лаврик і Нала, Річард і Кіра. Обидва самці – спокійні і товариські. Самки ж в їх парах – лідери: можуть проявляти агресію, забирати їжу і навіть ревнувати до кіперів-жінок. І якщо за характерами леви абсолютно різні, є речі, що їх об’єднують: любов до сну і їжі. 
 
Так, сплять і відпочивають леви та львиці в середньому до 20 годин на добу. А на активність і обід залишається буквально кілька годин. 
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку 
 
Годування відбувається один раз на день. До раціону входить баранина або яловичина, риба та яйця. І тут у кожного свої гастрономічні вподобання. Наприклад, Річард обожнює м’ясо, а ось рибу не любить. Лаврик, смакуючи рибою, залишає великі кістки. А ось Кіра і Нала люблять усе. І якщо самці крутять носом, забирають смачний обід прямо з-під носа. 
 
Раціон тварин працівники зоопарку наближають до природніх умов, аби леви почували себе комфортно 
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку 
 
Один раз на тиждень – голодування. Адже у природі хижакам не завжди щастить із здобиччю. «День без їжі» кіпери влаштовують за плаваючим графіком, аби у тварини не виробився рефлекс на те, що той чи інший день буде «дієтним». 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу