Щеплення від пневмококової інфекції в Україні буде обов'язковим

6 августа 2020, 15:44
 

А між тим до Національного Календаря профілактичних щеплень буде включено ще одну вакцину - від пневмококової інфекції. Про це заявив головний санітариний лікар країни і навіть озвучив строки, коли це відбудеться. Нововведення, пообіцяв, розпочнуться з січня 2022-го.

В Україні щеплення проти пневмококових захворювань відноситься до рекомендованих, А Це означає, що вакцину можна придбати за власний кошт і вакцінуватися за власним бажанням. Але тепер МОЗ планує включити її до Національного Календаря. Фахівці зазначають, що саме  пневмококова інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній, що під час пандемії COVID-19 є критичним фактором. 
 
Більш того, вона не менш небезпечна, передається від людини до людини повітряно-краплинним шляхом і є збудником багатьох захворювань в тому числі таких як сепсис, менінгіт, брохіт і запалення легенів. І от Національна технічна група експертів з питань імунізації, рекомендувала Міністерству охорони здоров’я зробити вакцину від пневмококової інфекції, як обов'язкову. І від України вже направили запит до Глобального альянсу із вакцинації та імунізації, щодо отримання цієї вакцини за спеціальною ціною. А розпочати вакцінування планують вже за півтори роки.  
 
Віктор Ляшко головний державний санітарний лікар України
 
Вона буде проводитися 3-кратним щепленням. Перші два в перший рік життя і 3-є в другий рік життя. Ми визначили вікову групу, коефіцієнт охоплення і наразі зараз будем проводити з Міністерством фінансів України перемовини, для того, щоби включити у державний бюджет 2020 року кошти для закупівлі вакцини, яка розпочнеться і буде включена до Національного Календаря щеплень з січня 2022 року.
 
Наразі Центр громадського здоров’я вже опрацьовує сценарій багаторічного планування закупівлі вакцин від пневмококової інфекції на 2021-ий - 2023-ій роки з урахуванням того, що вона таки буде впровадження до Календаря профілактичних щеплень. Крім того вакцінуватися рекомендовано і людям від 65-ти років, і тим, хто має хронічні захворювання. Бо в літньому віці в результаті послаблення імунітету підвищується сприйнятливість до пневмококів через супутні патологічні стани.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу