Дефіцит бюджету протягом 7 місяців складає 47 мільярдів гривень

4 августа 2020, 13:50
 

Попри оптимістичні прогнози Кабміну та Нацбанку, дефіцит держбюджету за 7 місяців 2020 року сягнув понад 47 мільярдів гривень. Про це свідчать дані Міністерства фінансів. При цьому видатки сягнули 564 мільярди гривень.

За даними Державної казначейської служби України, у липні цього року до загального фонду державного бюджету надійшло 58 мільярдів гривень. З них понад  9 мільярдів склала сплата податку на додану вартість. Як зазначили у Міністерстві фінансів, бюджет за другий місяць літа виконано на 111,6%. 
 
Основними платежами, за рахунок яких відбулось перевиконання, стали:
 
- податок на додану вартість (+4,3 млрд), у тому числі за рахунок боротьби зі зловживаннями при відшкодуванні податку з бюджету;
- акцизний податок з виробленої в Україні продукції (+1,2 млрд);
- податок на доходи фізичних осіб та військовий збір (+0,2 млрд);
- рентна плата за користування надрами (+0,2 млрд).
 
Находження до загального фонду держбюджету митних платежів становили 25,6 млрд грн, або 100,4% від місячного розпису.
 
У січні-липні 2020 року розпис доходів за загальним фондом державного бюджету було виконано на рівні 94,0%. Проте дефіцит бюджету збільшився протягом першого півріччя. За три місяці від складав більше 32 мільярдів гривень. 
 
За січень-липень 2020 року державний бюджет було виконано із дефіцитом у розмірі 47,4 млрд грн, у тому числі загальний фонд – з дефіцитом у сумі 54,8 млрд грн, при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 100,8 млрд гривень. За оперативними даними Державної казначейської служби за січень-липень 2020 року видатки за загальним фондом державного бюджету становили 564,3 млрд грн, або 88% від розпису звітного періоду. 
 
У Міністерстві фінансів зазначають, що соціальні видатки, видатки на оборону, на обслуговування державного боргу та субвенції і дотації місцевим бюджетам були повністю профінансовані. 

 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу