Податок на оренду житло хочуть знизити

31 июля 2020, 13:27
 

Варто підлаштовувати закони під потреби населення. Зокрема, і в податковій сфері. Як приклад - нардепи пропонують знизити стягнення на оренду житла. Бо наразі скаладється, дійсно, патова ситуація, коли власники не хочуть здавати квартири в білу. Тому наші кореспонденти поспілкувалися з експетами нерухомості та готові розповісти, чи допоможе зниження податку вивести ринок оренди з тіні.

Здаєш квартиру, отже плати й податок. Проте на практиці все виглядає дещо інакше. За даними агентів нерухомості, приблизно тисяча харків’ян сплачують подібні стягнення. Ймовірно, тому нардепи пропонують знизити існуючий податок з 18 відсотків до 9. Такий законопроект вже зареєстрували у Верховній раді.
 
На думку фахівців, головна проблема цього податку полягає в тому, що власник має сплачувати приблизно п'яту частину від свого додаткового заробітку. І ще в Харкові, на відміну від, наприклад, Києва, до суми орендної плати здебільшого вже включені комунальні платежі, зокрема, за опалення чи за газ. І ситуація складається наступна: власник квартири самостійно сплачує за деякі житлово-комунальні послуги та ще й, плюс до цього, має віддавати вагомий відсоток державі. 
 
Ігор Балака віце-президент Асоціації Фахівців нерухомості України
 
Нужно ли это простой бабушке, у которой есть вторая какая-то квартира, и которая себе, по сути, получает дополнительный какой-то доход на лекарства, потому что пенсии не хватает, может быть, внукам помогает. Или нужно это кому-то, кто в стесненных жизненных условиях и должны отдавать пятую часть этого налога. Я не уверен. С нашим особенно менталитетом возникает такой вопрос, что легче обмануть государство, чем оплачивать такие налоги.
 
Тому, на думку Ігоря Балаки, закон варто підлаштовувати під населення, аби вони не уникали стягнень. Бо наразі для тих, хто не хоче віддавати 18% податку, але не проти оминати їх зовсім, є альтернатива - зареєструватися як фізична особа-підприємець. 
 
Ігор Балака віце-президент Асоціації Фахівців нерухомості України
 
Есть такая возможность минимизировать расходы - это зарегистрироваться на 2-ю или 3-ю группу. Обычно для физических лиц для жилых помещений - на 2-ю группу и там ты будешь оплачивать только единый налог, если на 3-ю группу, то 5% и единый социальный налог.
 
Проте, якщо цей законопроект ухвалять, та податок таки знизять до 9%, це може допомогти вивести ринок оренди з тіні, вважають експерти. І, ймовірно, власники охочіше сплачуватимуть стягнення, чим саме поповнюватимуть держбюджет. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу