Електронні документи почали приймати в більшості установ

31 июля 2020, 13:12
 

Перелік установ, де приймають цифрові документи, зростає. Наразі в більшості адміністративних та небанківських закладах почали приймати електронний паспорт з додатку.

Страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди, оператори поштового зв'язку та платіжні установи. Всі ці установи почали приймати електронні документи, що занесені в додаток "Дія", на рівні з паперовими. Цифрову версію паспорта тепер приймають і в Харківських центрах адмінпослуг.
 
Як це працює в ЦНАП: заявник надає адміністратору електронну копію паспорта. Адміністратор сканує електронний ідентифікатор (QR-код), переконується в дійсності паспорта і здійснює прийом (видачу) документів. У разі необхідності отримання розширеної інформації - звертається до заявника з проханням відкрити в додатку таку інформацію.
 
В ЦНАПах кажуть, використання електронного паспорту значно полегшують отримання послуг, та ще й адміністратор більш певен в тому, що документи дійсні, бо підробити цифрову версію складніше. Взагалі після введення подібної новації харків'яни почали активніше використовувати електронний аналог.
 
З електронними версіями паспортів в ЦНАП найчастіше звертаються за такими послугами, як оформлення документів «еМалятко», отримання виписок, довідок з реєстрів (Державний реєстр прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державний земельний кадастр, Портал електронних сервісів міста Харкова), а також реєстрація бізнесу і громадських формувань, оформлення документів дозвільного характеру та отримання готового результату.
 
Аби внести свої документи до "Дії" потрібно завантажити додаток та авторизуватися за домопогою банк айді. І вони з"являться в програмі автоматично, якщо в реєстрі є повні дані. І в Мінцифрі певні, що незабаром всі послуги можна буде оформити лише зі смартфоном. 

 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу