Українська економіка поступово відновлюється від коронакризи, а разом з цим прискориться і зростання цін - Нацбанк

31 июля 2020, 13:43
 

Українська економіка поступово відновлюється від коронакризи, зазначають в НБУ. За підсумками цього року вона скоротиться на 6%, але у наступні роки її зростання становитиме близько 4%. А от щодо безробіття, то ситуація на ринку праці буде приходити в норму повільно через ризик другої хвилі поширення коронавірусу.

Безробіття зростає, а зарплати на місці, до такого висновку прийшли в НБУ. Натомість, зазначають, що найгірший період для економіки начебто вже позаду, тож вперед дивляться з оптимізмом. Більш того відмічають, що пом’якшення карантинних обмежень вже сприяє підйому ділової активності. А досить м’яка монетарна та фіскальна політика і в наступні роки підтримає економічне зростання. Однак темпи відновлення ще буде гальмувати далеко не жвавий споживчий та інвестиційний попит. 
 
Відновлення буде нерівномірним за видами економічної діяльності: найбільш постраждалі від карантинних обмежень галузі, зокрема сфера послуг, торгівля та транспорт частково відновляться вже в ІІІ кварталі. Однак через низький попит вони ще тривалий час не повернуться до докризового рівня. Відновлення в експортних галузях, зокрема металургії, відбудеться разом із зростанням світового попиту вже в наступному році. А от нові стимули для розвитку отримує IT-сектор, зокрема в частині проєктів із організації віддаленої роботи, а також внутрішній туризм. 
 
При цьому, зазначають в НБУ, за підсумками 2020 року економіка скоротиться на 6%, але у наступні роки її зростання становитиме близько 4%. Але не дивлячись на поступове відновлення економіки, ситуація на ринку праці буде приходити в норму повільно.
 
За час карантину рівень безробіття в Україні зріс, а зростання зарплат практично призупинилося. Рівень безробіття знижуватиметься поступово – бізнес буде обережним у розширенні штатів через ризик другої хвилі поширення вірусу. Водночас зростання реальних зарплат відновиться вже у наступному році. 
 
А от загальне пожвавлення економіки дещо прискорить інфляцію у наступні роки. До кінця цього року вона прискориться майже до 5%, ну а потім, за прогнозами фахівців, залишатиметься в межах тако ж цільового діапазону.  
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу